اقتصاد

طالبان هفته جاری را «هفته مالیات» نامگذاری کرد

امارت اسلامی طالبان هفته جاری را «هفته جمع آوری مالیات برای ترویج فرهنگ مالیات دهی» نامگذاری کرده است و به همین منظور مراسمی با حضور مسئولین ارشد طالبان در هتل انترکانتیننتال کابل برگزار گردید.

آژانس دولتی باختی در گزارشی نوشته است که آاز آغاز هفته مالیات امروز (شنبه ۲۵ جدی) طی مراسمی در هتل کانتیننتال کابل با حضور شمار زیادی از مسئولین امارت اسلامی تجلیل گردید.  

مولوی عبدالسلام حنفی معاون رئیس الوزرای طالبان در این مراسم گفت که برای استقرار یک نظام، جمع آوری مالیات یک نیاز اساسی می باشد و به همین منظور امارت اسلامی تمرکزی ویژه برای جمع آوری مالیات و شفافیت در آن خواهد داشت.

وی همچنین تاکید کرده است که امارت اسلامی از این پس به کسی اجازه سوء استفاده نخواهد داد و نمی گذارد پول های سیاه وارد کشور و یا از کشور خارج گردد.

آقای حنفی افزود که در نظام پیشین سالانه حدود ۹ میلیارد دالر پول مالیات دولت به جیب افراد می رفت.

هدایت الله بدری سرپرست وزارت مالیه طالبان نیز که در این مراسم حضور داشت طی سخنانی از مردم خواست که برای تقویت و حفاظت از نظام مالیات شان را به موقع پرداخت کنند.

حاجی نورالدین عزیزی سرپرست وزارت تجارت طالبان نیز در پیامی جداگانه گفته است که تمامی کشورهای قدرتمند اقتصادی جهان در تاریخ با مشکلات اقتصادی مواجه بوده اند، اما با نهادینه سازی فرهنگ و سیستم جمع آوری مالیات توانسته اند که خودکفا گردند.

در همین حال، احمد ولی حقمل سخنگوی وزارت مالیه طالبان نیز گفته است که این وزارت در حال کار مشترک با دیگر نهادهای امارت اسلامی برای ایجاد یک مکانیسم جهت دریافت مالیات از شهروندان واجد شرایط تحت عنوان «عشر و زکات» می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا