• انتشار: 10 آگوست 2020
  • ساعت: 22:01
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 46965
پرینت
در ولسوالی لعل و سرجنگل ولایت غور

طالبان هزاره ها را تهدید به مرگ کردند

محمد مهدوی،‌ عضو شورای ولایتی غور با ابراز نگرانی از حضور و فعالیت گستردۀ گروه طالبان در مناطق نوار مرزی ولسوالی لعل و سرجنگل این ولایت می‌گوید، افراد گروه طالبان از باشندگان روستاهای سه کجک این ولسوالی خواسته‌اند که عشر و زکات بپردازند و در کنار آن، به صفوف این گروه بپیوندند، در غیر صورت کشته خواهند شد.

باشندگان ولسوالی لعل و سرجنگل و شماری از اعضای شورای ولایتی غور می‌گویند طالبان از یک هفته به این‌سو به هزاره‌های این ولایت هشدار داده‌اند که در صورت عدم حمایت از این گروه، کشته خواهند شد.

محمد مهدوی،‌ عضو شورای ولایتی غور با ابراز نگرانی از حضور و فعالیت گستردۀ گروه طالبان در مناطق نوار مرزی ولسوالی لعل و سرجنگل این ولایت می‌گوید، افراد گروه طالبان از باشندگان روستاهای سه کجک این ولسوالی خواسته‌اند که عشر و زکات بپردازند و در کنار آن، به صفوف این گروه بپیوندند، در غیر صورت کشته خواهند شد.

آقای مهدوی از عدم مدیریت و اندک بودن نیروی امنیتی در این ولسوالی نگران است و می‌گوید، در صورتی که دولت به این مناطق توجه جدی نکند، انسان‌های زیادی کشته خواهند شد.

به گفتۀ او، در تازه‌ترین مورد، جنگ‌جویان گروه طالبان یک تن را در منطقه سرجنگل این ولسوالی کشته و یک تن دیگر را زخمی کرده‌اند. او افزود جنگ‌جویان این گروه یک تن دیگر را با خود بردند و تا هنوز از سرنوشت او خبری نیست.

عبدالسمیع نژاد،‌ سرپرست دفتر مطبوعاتی فرماندهی پولیس غور نیز می‌گوید شش روستای نوار مرزی این ولسوالی تحت تهدید گروه طالبان است.

مسئولان ادارۀ محلی و مقامات امنیتی غور در باره ادعای باشندگان این ولایت تاکنون چیزی نگفته‌اند.

ولسوالی لعل و سرجنگل در فاصله ۱۵۰ کیلیومتری مرکز ولایت غور موقعیت دارد و طالبان هرازگاهی به این ولسوالی حمله می‌کنند.

طالبان در تماسی به سلام‌وطندار می‌گویند که این نامه ربطی به این گروه ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.