اجتماعی

طالبان نشست شورای علمای شیعه را در کابل بر هم زدند

منابع از شورای علمای شیعه افغانستان تایید می کنند که نیروهای طالبان امروز (جمعه ۲۳ ثور) با هجوم به محل برگزاری این نشست در کابل و پاره کردن بنرهای آن، این نشست را بر هم زدند.

در تصاویری که در شبکه های اجتماعی نیز پخش شده دیده می شود که نیروهای طالبان بنرهای این نشست حاوی آیات قرآنی را پاره کرده و روی زمین انداخته اند.

فردی که این تصاویر را از داخل این نشست ضبط کرده نیز می گوید که نیروهای طالبان ضمن هجوم به این نشست، بنرهای حاوی آیات قرآنی را زیر پا انداخته اند.

یاسر محسنی نوه آیت الله محسنی از اعضای شورای علمای شیعه افغانستان ضمن تایید این رویداد می گوید که این اقدام نیروهای طالبان «تندروانه، اشتباه و تحریک برانگیز» است.

شورای علمای شیعه افغانستان روز گذشته با نشر اطلاعیه ای از رسانه ها خواسته بود تا برای پوشش خبری پنجمین نشست این شورا برای بررسی مسایل جاری کشور حضور یابند.

نیروهای طالبان در حالی این نشست را بر هم زده اند که مولوی امیرخان متقی سرپرست وزارت خارجه طالبان چند روز پیش به دیدار اعضای این شورا رفته بود و به آنها گفته بود که شیعان در افغانستان اقلیت محسوب نمی شوند بلکه حقوق مساوی دارند.  

تاکنون طالبان در خصوص این گزارش اظهار نظری نکرده اند.  

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا