• انتشار: 20 ژوئن 2020
  • ساعت: 10:55
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 45019
پرینت
از سه روز بدینسو

طالبان نزدیک به ۵۰ مسافر را به گروگان گرفته اند

غیرت‌علی جواهری، عضو شورای ولایتی دایکندی گفت طالبان با بستن راه مواصلاتی دایکندی-کندهار نزدیک به ۱۷موتر را با سرنشینان آن که شامل ۷ موتر مسافربری و ۱۰ موتر باربری می‌شوند از این مسیر گروگان گرفته‌اند.

شماری از اعضای شورای ولایتی دایکندی می‌گویند، طالبان از سه روز به این‌سو نزدیک به ۵۰ مسافر به شمول زنان و کودکان را از مسیر دایکندی-کندهار گروگان گرفته‌اند.

غیرت‌علی جواهری، عضو شورای ولایتی دایکندی گفت طالبان با بستن راه مواصلاتی دایکندی-کندهار نزدیک به ۱۷موتر را با سرنشینان آن که شامل ۷ موتر مسافربری و ۱۰ موتر باربری می‌شوند از این مسیر گروگان گرفته‌اند.

 مسافران گروگان‌گرفته شده باشند‌گان ولسوالی‌های کجران و کیتی دایکندی و از قوم هزاره و بلوچ هستند.

آقای جواهری می‌گوید، طالبان علت این گروگان‌گیری را فرار یک مرد با یک دختر جوان از ساحۀ زیر حاکمیت‌شان در منطقۀ «چارچینه» از مربوطات ولایت ارزگان به ولسوالی کجران دایکندی عنوان کرده‌اند و هشدار داده‌اند اگر باشندگان کجران این دو تن را به آنان تحویل ندهند، به گروگان‌گیری ادامه می‌دهند. 

به گفتۀ این عضو شورای ولایتی دایکندی، دختر و مردی که از ساحۀ حاکمیت طالبان فرار کرده‌‌اند به ولسوالی گیزاب ولایت ارزگان رفته‌اند.

مقام‌های امنیتی ولایت دایکندی نیز با تأیید این خبر می‌گویند گروه طالبان ۷ تا ۱۰ موتر باربری و رانند‌گان آن‌ها را در ساحۀ «غرمۀ» ولسوالی کجران متوقف کرده‌اند.

غلام‌سخی غفوری، فرمانده پولیس دایکندی می‌گوید مسئولان محلی و بزرگان قومی ولسوالی کجران برای رهایی این مسافران با طالبان وارد گفت‌وگو شده‌اند تا این موضوع را حل کنند.

فرمانده پولیس دایکندی می‌افزاید در حال حاضر تنها شاهراه دایکندی-بامیان به روی رفت‌و‌آمد باز است و دیگر مسیرهای مواصلاتی این ولایت به دلیل حضور جنگجویان طالبان بسته‌اند.

اما اعضای شورای ولایتی دایکندی می‌گویند، قطعۀ سرخ گروه طالبان و ده‌ها جنگجوی دیگر این گروه در مرزهای کجران تجمع کرده‌اند تا با استفاده از فرصت بر این ولسوالی حمله و آن را تصرف کند.

کجران از ولسوالی‌های نا امن ولایت دایکندی است که هر از گاهی گواه درگیری‌های شدید میان جنگجویان طالبان و نیروهای امنیتی می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.