سیاست

طالبان می گوید که هبت الله آخندزاده رهبر امارت اسلامی وارد هرات شده است

مقام های محلی طالبان در ولایت هرات می گویند که ملا هبت الله آخندزاده رهبر امارت اسلامی شب گذشته چهارشنبه وارد این ولایت شده است.

مسئولان محلی طالبان در ولایت هرات می گویند ملا هبت الله آخند‌زاده رهبر امارت اسلامی شب گذشته (چهارشنبه ۲۲ جدی) برای اولین بار به این ولایت سفر کرده و با مقامات محلی و امنیتی طالبان دیدار کرده است.

مولوی نعیم الحق حقانی، رئیس اطلاعات و فرهنگ ولایت هرات در صفحه تویتر خود نوشت: «رهبر امارت اسلامی در مورد مسایل مختلف با مسئولان ولایت هرات صحبت داشته و هدایات لازم را داده است.»

او افزود که ملا هبت الله آخندزاده ضمن تبریک پیروزی امارت اسلامی، به رسیدگی به مسایل امنیتی، رسیدگی به مشکلات و برخورد نیکو با مردم از سوی مسئولان حکومت طالبان تاکید کرده است.

وی گفت ملا هبت الله در بخشی از صحبت های خود تاکید کرده تا که مسئولان حکومتی با مشورت علمای دین و محاسن سفیدان و کدرهای علمی برای هرات توجه داشته باشند.

رئیس اطلاعات و فرهنگ طالبان تصریح کرد که ملا هبت الله آخندزاده همچنین به افراد امارت اسلامی توصیه کرده تا به تقوای الهی و رفع مشکلات مردم در بخش های مختلف اداری بپردازند.

لازم به ذکر است که ملا هبت الله آخندزاده تاکنون در انظار عمومی ظاهر نشده است و بسیاری ها به استناد گزارش های متعدد استخباراتی داخلی و خارجی گمان بر این دارند که وی مرده است.  

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا