• انتشار: ۸ عقرب ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۵:۱۳
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 25308
پرینت

طالبان می گوید وضعیت صحی گروگان آمریکایی اش وخیم است

گروه طالبان گفته است که اخیرا وضعیت صحی یک تن از استادان دانشگاه آمریکایی افغانستان که در اسارت آنها به سر می برد، وخیم شده است.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی گروه طالبان امروز (دوشنبه) در بیانیه ای گفت که اخیرا وضعیت صحی یک تن از استادان دانشگاه آمریکایی افغانستان که در اسارت این گروه می باشد، وخیم شده است.

آقای مجاهد در بیانیه اش نوشته است که «کوین کینگ» استاد آمریکایی دانشگاه آمریکایی افغانستان از ناراحتی قلبی و گرده رنج می برد و گاه گاه بیهوش نیز می گردد.

او افزوده است که اگر هر اتفاقی برای این استاد آمریکایی بیفتد، مسئولیت آن به دوش دولت ایالات متحده می باشد.

لازم به ذکر است که در ماه اگست سال گذشته میلادی، «کوین کینگ» ۶۰ ساله و شهروند آمریکایی و «تیموتی ویکس» ۴۸ ساله و شهروند استرالیایی که هر دو در دانشگاه آمریکایی افغانستان واقع در منطقه دارالامان کابل تدریس می کردند، از سوی گروه طالبان ربوده شدند.

از آن زمان تاکنون گروه طالبان دو مرتبه فایل تصویری از این گروگانان منتشر کرده که در آن ویدیوها، دو استاد از جانب طالبان از دولت های خود می خواهند که بخاطر آزادی آنها با طالبان وارد مذاکره شوند.

دو استاد در ویدیوها می گویند که طالبان در بدل آزادی شان می خواهد که زندانی های آنان از زندان های بگرام و پل چرخی کابل آزاد گردند.

کوین کینگ در یکی از این ویدیوها می گوید: “طالبان با من خوب رفتار می کنند. آنها با من و همکارم (تیموتی ویکس) مانند مهمانشان رفتار می کنند. اما آرزوی نهایی هر زندانی آزادی از زندان است.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.