• انتشار: ۲۴ عقرب ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۰:۳۶
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 68110
پرینت

طالبان: ملکیت های عامه و ساحات باستانی را از چنگ زورمندان آزاد می سازیم

مسئولان در ریاست اطلاعات و فرهنگ طالبان در ولایت بدخشان از آزاد سازی آثار باستانی، آبدات تاریخی و ملکیت های عامه از چنگ زورمندان و غاصبین در این ولایت خبر می دهند.

«حمام کهنه» در شهر کهنه فیض آباد مرکز ولایت بدخشان یکی از این آبدات تاریخی در بدخشان است که قدامت آن به بیشتر از یکصد سال می رسد و نیز در میان آبدات تاریخی کشور ثبت و راجستر وزارت اطلاعات و فرهنگ می باشد که توسط زورمندان غصب گردیده است.

معزالدین احمدی رئیس اطلاعات و فرهنگ ولایت بدخشان با ارسال خبرنامه ای به خبرگزاری رها از بررسی آبدات تاریخی در بدخشان خبر داده و می گوید که آبده های تاریخی و ساحات باستانی را از چنگ زورمندان و غاصبین به زودی آزاد می سازد.

احمدی در جریان بررسی میراث تاریخی «حمام کهنه» شهر فیض آباد مرکز ولایت بدخشان گفت که این آبده تاریخی توسط زورمندان بدون هیچ مدرکی غصب گردیده است.

او گفت: «ریاست اطلاعات و فرهنگ بدخشان تلاش دارد این آبده تاریخی را از چنگ زورمندان رها سازد.»

احمدی افزود: « حمام کهنه سالهای قبل نیز توسط بخش کلتوری دفتر آغا خان به شکل معماری سابق اش مرمت و باز سازی گردیده بود، اما با آنهم غاصب وی، این آبده تاریخی را به بخش فرهنگی حکومت محلی بدخشان  تسلیم ننموده است.»

 رییس اطلاعات و فرهنگ طالبان می گوید که مطابق قانون از طریق نهادهای ذیربط بصورت جدی با غاصبین آبدات تاریخی و ساحات باستانی برخورد نموده و مکلیت های عامه را آزاد می سازد.

این سخنان در حال در بدخشان ابراز می گردد که در گذشته نیز تلاش ها برای آزاد سازی ملکیت های عامه و ساحات باستانی از چنگ زورمندان ناکام بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.