• انتشار: 7 آوریل 2020
  • ساعت: 11:21
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 43286
پرینت

طالبان ملاقات ها در مورد رهایی زندانیان خود را متوقف می کند

طالبان اعلام کرد ملاقات های مکرر در مورد آزادی زندانیان این گروه تاکنون بی نتیجه بوده و تیم تکنیکی آنان دیگر در این ملاقات ها شرکت نمی کند.

دفتر سیاسی طالبان در قطر می‌گوید، تیم تکنیکی این گروه از امروز سه‌شنبه به بعد در ملاقات هایی که در مورد رهایی زندانیان طالب برگزار می شود و بدون نتیجه به پایان می رسد شرکت نمی کند.

سهیل شاهین، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر اوایل امروز سه‌شنبه در حساب توییتر خود نوشت: «طالبان تیم تکنیکی خود را برای تصدیق و تثبیت زندانیان به کابل فرستاد.»

شاهین نوشت قرار بود مطابق توافقتنامه و وعده، رهایی زندانیان آغاز شود.

اما به گفتۀ شاهین، رهایی زندانیان تاکنون به بهانه‌های گوناگون به تعویق افتاده است.

یک روز پیش از این تویت شاهین، عبدالمتین بیگ رئیس اداره مستقل ارگان‌های محلی گفت، حکومت افغانستان ۴۰۰ زندانی گروه طالبان را برای رهایی آماده کرده، اما طالبان به لجاجت خود ادامه می‌دهند و برسر راه صلح موانع ایجاد می‌کنند.

او روز دوشنبه در یک نشست خبری در کابل افزود سفارش هیأت طالبان برای رها شدن ۱۵ تن از فرماندهان این گروه که در “جنایت‌های بزرگ بشری” دست داشته اند، پذیرفتنی نیست.

گروه طالبان هیئت سه نفری‌اش را در ۳۱ مارچ برای نظارت از روند آزاد سازی زندانیان این گروه از سوی حکومت افغانستان به کابل فرستاد.

بر اساس موافقتنامه ای که در اواخر ماه فبروری میان ایالات متحده و طالبان در قطر امضا شد، حکومت افغانستان می بایست ۵ هزار زندانی طالبان و طالبان حدود هزار زندانی حکومت افغانستان را آزاد کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.