سیاست

طالبان: مقام های حکومت پیشین می توانند به کشور برگردند اما توقع وزیر شدن نداشته باشند

مقام های امارت اسلامی می گویند مخالفان سیاسی به شمول مقام های پیشین حکومت قبلی می توانند به کشور بر گردند اما نباید توقع داشته باشند وزیر شوند.

 شیرمحمد عباس استانکزی؛ معاون سیاسی وزارت خارجه‌ طالبان می‌گوید حکومت آنان با مخالفان در تماس است و از آنان خواسته‌است به کشور برگردند.

استانکزی این سخنان را امروز یک‌شنبه، ۷ عقرب در نشستی در وزارت امور خارجه بیان کرد و افزود همه افغان‌ها حق دارند به وطن برگردند.

او تاکید کرد مخالفان پیشین طالبان هم از حق زندگی در وطن محروم نمی‌شوند و می‌توانند با خاطر آرام به کشور برگردند و زندگی کنند.

معاون وزیر خارجه طالبان بار دیگر افغانستان را «آزاد» خواند و از مخالفان پیشین این گروه خواسته بیایند و از آزادی لذت ببرند.

این مقام ارشد طالبان درباره روابط خارجی دولت این گروه گفت سفارت‌های خارجی به جای کابل از طریق دوحه با آنان در ارتباط اند و طالبان بارها به آنان گفته به جای هوتل‌های دوحه، بیایید در کابل سفارت خود را باز کنید.

وی همچنین گفت «امارت اسلامی» تلاش می‌کند اعتماد مردم را به دست بیاورد و کاری نمی‌کند با ارزش‌های ملت در تضاد باشد.

این در حالی است که فشارهای جهانی بر طالبان برای تشکیل دولت فراگیر همچنان ادامه دارد؛ اما رهبران آن گروه می‌گویند که حکومت‌شان همه‌شمول است. رهبران طالبان در عین حال، تاکید می‌کنند که «اپوزیسیون» نمی‌توانند وارد حکومت شوند و این چیزی است که حتی در امریکا نیز صورت نمی‌گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا