• انتشار: 11 ژانویه 2020
  • ساعت: 23:37
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 40792
پرینت

طالبان مسئولیت کشتن دو سرباز آمریکایی در قندهار را به عهده گرفت

مقامات محلی گفته‌اند این سربازان مشغول گشت‌زنی در ولسوالی دند ولایت قندهار بودند که خودروی حامل شان با مین کنار جاده اصابت کرد.

دو سرباز آمریکایی در انفجار یک مین کنار جاده در ولایت قندهار در جنوب افغانستان کشته شدند.

‘ماموریت حمایت قاطع ‘ به رهبری ناتو در افغانستان در خبرنامه‌ای اعلام کرد در این حادثه دو سرباز دیگر آمریکایی زخمی شده‌اند.

در این خبرنامه آمده این سربازان “مشغول انجام وظیفه در چارچوب ماموریت ناتو در افغانستان” بودند.

یک سخنگوی ماموریت حمایت قاطع گفت نام‌های این سربازان تا زمانی‌که اعضای خانواده‌هایشان مطلع می‌شوند، اعلام نخواهد شد.

مقامات محلی گفته‌اند این سربازان مشغول گشت‌زنی در ولسوالی دند ولایت قندهار بودند که خودروی حامل شان با مین کنار جاده اصابت کرد.

گروه طالبان مسئولیت این حمله را به عهده گرفت و ذبیح‌‌الله مجاهد سخنگوی این گروه در صفحه توییترش مدعی شد در این انفجار خودروی زرهی حامل سربازان آمریکایی کاملا تخریب شده و همه سربازان کشته شده‌اند.

خشونت‌ها معمولا در فصل زمستان در افغانستان کاهش می‌یابد اما امسال گروه طالبان و نیروهای دولتی و حامیان بین‌المللی آنها با وجود ریزش سنگین برف در مناطق مختلف به عملیات خود ادامه دادند.

گروه طالبان همچنین این حمله را در زمانی انجام می‌دهد که مذاکرات میان اعضای دفتر سیاسی این گروه در قطر و نمایندگان آمریکا ادامه دارد و یکی از اهداف این مذاکرات خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان خوانده شده است.

براساس گزارش‌های رسانه‌های آمریکا قرار است پنتاگون ۵ هزار سرباز آمریکایی را از ۵ پایگاه این کشور در افغانستان خارج کند؛ مشروط به اینکه گروه طالبان به تعهدات امنیتی خود پابند بمانند.

منابع آمریکایی گفته‌اند گروه طالبان روابط خود با القاعده را قطع خواهد کرد، علیه گروه موسوم به دولت اسلامی یا داعش مبارزه خواهد کرد و اجازه نخواهد مناطق تحت کنترل‌شان در افغانستان پناه‌گاه گروه‌های تندرو باشد.

در سال ۲۰۱۹ هفت سرباز آمریکایی کشته شدند و از پایان ماموریت رزمی نیروهای آمریکایی در افغانستان در پایان سال ۲۰۱۴ تاکنون ۶۷ سرباز این کشور در افغانستان کشته شده‌اند.

مجموعا ۲۴۰۰ سرباز آمریکایی از آغاز تهاجم این کشور به افغانستان در اکتبر سال ۲۰۰۱ تا کنون در افغانستان کشته شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.