امنیت و جرایمسیاست

طالبان: مرکز دیتابیس و کامره های امنیتی فعال می شوند

وزارت امور داخله امارت اسلامی اعلام کرد مرکز دیتابیس و کامره های امنیتی که حین سقوط دولت پیشین آسیب دیده بودند دوباره فعال می شوند.

مقامات وزارت داخله امارت اسلامی افزودند بخش اصلی سیستم الکترونیکی مرکز دیتابیس آسیب دیده بود اما طی پنج ماه تمام خرابی ها ترمیم شده است.

محمد ابراهیم مسئول دیپارتمنت تکنولوژی و اطلاعات وزارت امور داخله گفت این دیپارتمنت بر هزاران دوربین امنیتی در کابل و ولایات کنترل دارد.

وی  افزود بخش امور تکنولوژی مرکز دیتابیس قبلا توسط خارجی ها اداره می شد اا اکنون در کنترل مسئولین افغان قرار دارد.

ابراهیم گفت اداره تحت مدیریتش پیش از این به طور کامل توسط خارجی ها اداره می شد  و زمانیکه مقامات امارت اسلامی به اداره آمدند هیچ چیزی کار نمی کرد.

وی افزود دوربین های امنیتی که در بخش های مختلف کابل نصب شده اند نیز دوباره فعال شده اند.

روح الله خپلواک از دیگر مسئولین دیپارتمنت تکنولوژی و اطلاعات وزارت داخله امارت اسلامی نیز گفت پس از تغییرات اخیر در کشور مرکز دیتابیس به طور کامل مسدود شده بود اما تعمیر شد و اکنون فعال است.

صدیق شینواری از چهره های نظامی اما تاکید می کند با فعال شدن دوربین های امنیتی جرم و جنایت ها کاهش یافته از ورود افراد غیرقانونی به شهرها جلوگیری می شود.

از سویی هم شهروندان کابلی با  استقبال از فعال شدن کامره های امنیتی از امارت اسلامی می خواهند برای کاهش جرم و جنایت گام های بیشتری بردارد.

تمیم از باشندگان کابل به طلوع نیوز گفت از امارت اسلامی می خواهیم با فعال کردن کامره های امنیتی به کاهش جرم و جنایت کمک کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا