سیاست

طالبان در مذاکرات صلح شرکت نمی کنند

براساس بیانیه طالبان، این گروه دلیل شرکت نکردن خود را در مذاکرات مستقیم صلح با دولت افغانستان، ادامه حضور نیروهای آمریکایی در افغانستان، ادامه حملات هوایی و گسترش عملیات نظامی نیروهای امنیتی دولت افغانستان اعلام کرده است.

این گروه همچنین در بیانیه خود می نویسد که از زمان آغاز فعالیت گروه همکاری های چهارجانبه برای مذاکرات صلح دولت افغانستان، این گروه از پیشرفت گفتگوهای صلح مطلع نبوده است.

این بیانیه در حالی اما از سوی این گروه صادر می شود، که گفته می شود نمایندگانی از گروه طالبان به دستور ملا اختر محمد منصور رهبر این گروه در مذاکرات صلح حاضر می شوند.

گفتنی است که پیش تر گروه طالبان برای حضور در مذاکرات صلح پیش شرط هایی تعیین کرده بود که از جمله آزادی برخی زندانیان طالبان، لغو تحریم های سازمان ملل متحد علیه این گروه و خروج نظامیان خارجی از افغانستان شامل این پیش شرط ها می شد.

این در حالی است که مقامات کشور انتظار دارند نمایندگانی از گروه طالبان در روزهای آتی برای اولین دور از گفتگوهای مستقیم صلح به پای میز مذاکرات صلح حاضر شوند.

پاکستان در پایان دور چهارم نشست گروه همکاری های چهارجانبه پیشنهاد کرد که میزبانی اولین دور از مذاکرات صلح مستقیم دولت افغانستان با طالبان را به عهده می گیرد.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا