• انتشار: 1 آوریل 2021
  • ساعت: 22:12
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 56077
پرینت
گزارش ضد و نقیض از جلریز

طالبان مدعی اند تلفات سنگینی به نیروهای امنیتی وارد کرده اند

سخنگوی گروه طالبان ادعا کرد جنگ‌جویان این گروه به نیروهای کماندوی ارتش در ولسوالی جلریز ولایت میدان وردک تلفات سنگینی وارد کرده‌اند.

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان باانتشار توییتی امروز (پنج‌شنبه، ۱۲ حمل) گفت در پی کمین جنگ‌جویان این گروه در منطقه «تکانه» و «سه قلعه» ولسوالی جلریز، ۲۲ نیروی کماندو کشته و نُه تن دیگر آنان زخمی شدند.

وی همچنان ادعا کرد در نتیجه این کمین سه موتر هاموی نیروهای دولتی نیز منهدم شده است.

اما در همین حال فواد امان، معاون سخنگوی وزارت دفاع ملی سخنان سخنگوی گروه طالبان مبنی بر وارد کردن تلفات بر نیروهای کماندوی ارتش را رد کرد و آن را نادرست خوانده است.

گفتنی است وزارت دفاع ملی روز دوشنبه هفته جاری اعلام کرد، عملیاتی را جهت پاک‌سازی شاهراه کابل-بامیان در ولسوالی جلریز ولایت میدان وردک راه‌اندازی کرده است.

این وزارت تاکید کرده بود عملیات پاک‌سازی شاهراه نمبر دو میدان وردک، تا تصفیه کامل این منطقه ادامه خواهد داشت.

همچنان سیدانور رحمتی، والی بامیان نیز گفته بود عملیات نیروهای امنیتی برای پاک‌سازی ولسوالی جلریز از وجود جنگ‌جویان گروه طالبان از زمین و هوا آغاز شده است.

ولسوالی جلریز ولایت میدان وردک از چند سال به این طرف گواه ناآرامی‌های فزاینده امنیتی بوده است. بخش‌های از این ولسوالی طی چند سال اخیر زیر تسط گروه طالبان قرار داشته و حکومت تاکنون موفق به آزادسازی این مناطق نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.