• انتشار: ۱۷ جوزا ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۲:۳۸
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 59097
پرینت

طالبان: مترجمان افغان نیروهای خارجی با هیچ تهدیدی از سوی طالبان مواجه نیستند

به دنبال نگرانی مترجمان نیروهای خارجی در افغانستان از تهدیدهای امنیتی، طالبان اعلام کرد هیچ تهدیدی از سوی این گروه متوجه مترجمان افغان نیروهای خارجی نیست و نباید ترس داشته باشند.

به دنبال نگرانی مترجمان نیروهای خارجی در افغانستان از تهدیدهای امنیتی در برابر آنان، گروه طالبان اعلام کرد هیچ تهدیدی از سوی این گروه متوجه مترجمان افغان نیروهای خارجی نیست و نباید ترس داشته باشند.

در اعلامیه‌ی گروه طالبان که امروز (دوشنبه، ۱۷ جوزا) منتشر شده، آمده است؛ کسانی که در سال‌های گذشته در کنار نیروهای خارجی به‌عنوان ترجمان و محافظ کار کرده‌اند، به جای فرار از کشور، می‌توانند به زندگی عادی‌شان برگردند و اگر در رشته‌ای تخصص داشته باشند، به کشور خود خدمت کنند.

طالبان در این اعلامیه تأکید کرده‌اند که همکاران افغان نیروهای خارجی را زمانی «دشمن» می‌دانستند که مستقیم در صف «دشمن»شان حضور داشتند.

این درحالی است که همزمان با آغاز رسمی روند خروج نیروهای خارجی از افغانستان، شماری از مترجمان و همکاران افغان نیروهای خارجی نیز از امنیت‌شان ابراز نگرانی کرده‌اند.

روند خروج نیروهای خارجی از افغانستان از اول ماه می کلید خورده است. این روند قرار است تا ۱۱ ماه سپتامبر کامل شود.

تا کنون آمریکا و بریتانیا رسما اعلام کرده‌اند که به روند اعطای اقامت به همکاران افغان نیروهای‌شان سرعت می‌دهند. دولت آلمان اما با وصف درخواست‌های زیاد، تا کنون پاسخ روشن نداده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.