سیاست

طالبان: ما اراده تجاوز به هیچ کشوری را نداریم

طالبان در پیوند به سالروز خروج ارتش سرخ اتحاد جماهیر شوروی از افغانستان گفته است که آنها اراده تجاوز به حریم و خاک هیچ کشوری را ندارند و از سایر کشورها نیز خواهان احترام متقابل می باشند.

امارات اسلامی طالبان با نشر اعلامیه ای در پیوند به سالروز خروج ارتش سرخ اتحاد جماهیر شوروی در تاریخ ۲۶ دلو سال ۱۳۶۷ خورشیدی، نوشته است «افغان ها مردم صلح جو و امن خواه هستند، اما همواره صلح و امنیت شان در اثر تهاجم و تجاوزهای خارجی به جنگ تبدیل شده و فرصت ها از پیش شان گرفته شده است.»

طالبان در این اعلامیه به خروج نظامی امریکا و سقوط دولت پیشین نیز اشاره کرده و گفته است که اینکه افغانستان به تازگی از «سومین اشغال» نیز آزاد شده نشان می دهد که احساس آزادی خواهی در افغان ها با قوت خود وجود دارد و آنها برای دفاع از کشورشان اراده قوی دارند.

گفتنی است که ارتش سرخ اتحاد جماهیر شوروی در تاریخ ۶ جدی سال ۱۳۵۸ در حمایت از دولت وقت تحت حمایت خود وارد افغانستان شده و در تاریخ ۲۶ دلو سال ۱۳۶۷ (۹ سال و ۵۳ روز) کشور را ترک کرد.

امارت اسلامی طالبان طی ۲۰ سال گذشته معتقد بوده که افغانستان در اشغال امریکا و متحدینش قرار داشته و نظام پیشین نیز، نظامی دست نشانده بوده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا