• انتشار: 3 اکتبر 2015
  • ساعت: 11:34
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 3132
پرینت

طالبان قصد داشتند ملا اختر منصور را به قندوز بیاورند

جنرال مراد علی مراد معاون ستاد ارتش کشور می گوید که طالبان قصد داشتند ملا اختر منصور را وارد قندوز کنند، اما نیروهای امنیتی طرح آنان را خنثی کردند.

جنرال مراد گفت “طالبان تصمیم داشتند که کنترول قندوز را برای چند روزی در دست داشته باشند تا بتوانند ملا اختر منصور را به این ولایت بیاورند.”

وی همچنین گفت حتی طالبان تصمیم داشتند که پس از آوردن ملا منصور به ولایت قندوز، طی یک اعلان رسانه ای نشان دهند که ملا منصور در افغانستان می باشد.

گفته می شود که ملا اختر محمد منصور که پس از اعلام مرگ ملا عمر به عنوان رهبر جدید شورشیان طالبان معرفی شده در پاکستان زندگی می کند.

این درحالیست که مقامات کشور بارها از مقامات در اسلام آباد خواسته اند تا علیه دشمنان افغانستان که در پاکستان پناهگاه دارند اقدام بکنند، اما بجز وعده های خالی چیزی دریافت نمی کنند.

محمد نواز شریف نخست وزیر پاکستان گفته است که دشمن افغانستان دشمن پاکستان نیز می باشد، اما در عمل تاکنون اسلام آباد علیه شورای طالبان در پشاور و کویته که ستون اصلی طالبان محسوب می شوند اقدامی انجام نداده است.

کویته مرکز ایالت بلوچستان و پشاور مرکز ولایت خیبر پختونخواه پاکستان می باشد، که گفته می شود فرماندهان ارشد شورشیان طالبان در این شهرها اسکان دارند و فرماندهی جنگ در افغانستان را انجام می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.