سیاست

طالبان: فهیم کشاف از سوی ما به عنوان سفیر در ایتالیا معرفی نشده است

عبدالقهار بلخی سخنگوی وزارت خارجه طالبان می گوید که «محمد فهیم کشاف» از قبل یکی از کارمندان سفارت افغانستان در ایتالیا بود و اطلاعیه منتشر شده از سوی این سفارت افغانستان مبنی بر اینکه وی از سوی امارت اسلامی به عنوان سفیر در روم معرفی شده حقیقت ندارد.

لازم به ذکر است که روز گذشته (سه شنبه ۱۴ جدی) سفارت افغانستان در ایتالیا خبرنامه ای منتشر کرد که در آن گفته شده بود محمد فهیم کشاف که از سوی امارت اسلامی طالبان به عنوان سفیر در روم معرفی شده، قصد حمله به سفیر افغانستان در روم را داشت که اما دفع گردید.  

سفارت افغانستان در ایتالیا در خبرنامه اش همچنین گفته است که محمد فهیم کشاف پیش از این به عنوان یکی از کارمندان سفارت مشغول به کار بوده، اما بخاطر تمرد از ارزش های نظام و جمهوری اسلامی افغانستان از وظیفه اش اخراج گردیده بود.

عبدالقهار بلخی سخنگوی وزارت خارجه طالبان اما امروز (چهارشنبه ۱۵ جدی) می گوید که براساس اسناد موجود در ریاست منابع بشری این وزارت، محمد فهیم کشاف در تاریخ ۱۳۹۹/۰۹/۲۸ به عنوان سکرتر اول سفارت افغانستان گماشته شد و تا تاریخ ۱۴۰۲/۰۹/۲۸ به حیث دیپلمات رسمی افغانستان در ایتالیا شناخته می شود.

آقای بلخی علاوه کرده است از آنجایی که مطابق قانون کارکنان خدمات دیپلوماتیک و قونسلی دوره ماموریت آقای کشاف در آن سفارت پایان نیافته است، اخراج وی از سوی مسئولین آن سفارت یک عمل غیرقانونی می باشد.  

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا