امنیت و جرایم

طالبان شورشیانی را که گروگانان را کشته بودند اعدام کردند

بر بنیاد گفته های این مقام محلی ولایت زابل، گروه طالبان به سرکردگی ملا اختر محمد منصور هشت شورشی طالبان را به جرم سربریدن گروگانان بی گناه اعدام کردند.

محمد حسرت یار ولسوالی ارغنداب گفت که این هشت شورشی طالبان ابتدا وابسته به گروه داعش بودند که به تازگی به دسته طالبان آمده بودند.

وی گفت که این هشت تن به فرماندهی یک فرمانده محلی طالبان به نام “اکرم” فعالیت داشتند که به جرم سربریدن افراد بی گناه از سوی طالبان اعدام شدند.

گفتنی است که هفت شهروند کشور چندی پیش از ولسوالی گیلانی ولایت غزنی توسط افرادی ناشناس ربوده شده بودند، که روز یکشنبه اجسادشان در ولسوالی خاک افغان ولایت زابل پیدا شد.

در همین حال، آقای محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور در بیانیه ای، کشتن این افراد بی گناه را با شدیدترین الفاظ محکوم کرد.

در بیانیه ای که از سوی ارگ ریاست جمهوری کشور شام روز دوشنبه منتشر شد آمده است “محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان کشتن افراد بی گناه بخصوص زنان و کودکان را در ولسوالی خاک افغان با شدیدترین الفاظ محکوم می کند، و این را نشانه ای از ناکامی و شکست دشمنان مردم افغانستان می داند.”

این بیانیه همچنین می افزاید “تحت فرمان رئیس جمهوری، جلسه امنیتی فوق العاده ای بزودی دایر خواهد گردید تا عاملین این جنایت شناسایی شده و مجازات شوند.”

لازم به ذکر است که طالبان و هیچ یک از گروه های مخالف دولت تاکنون در این باره اظهار نظر نکرده اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا