• انتشار: 11 جولای 2020
  • ساعت: 16:43
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 45664
پرینت

طالبان شاهراه بغلان-سمنگان را بستند

درگیری شدید میان نیروهای امنیتی با طالبان سبب بسته شدن شاهراه بغلان-سمنگان و گیرماندن صدها موتر مسافربری و باری شده است.

منابع محلی و امنیتی در بغلان می‌گویند، گروه طالبان از صبح امروز شنبه، ۲۱ سرطان با انجام حملات گسترده در حومۀ شهر پلخمری مرکز این ولایت با نیروهای امنیتی به درگیری پرداخته‌اند.

به گفتۀ این منابع، طالبان شاهراه بغلان-سمنگان را در مربوطات باغ‌شمال و چشمۀ‌شیر نیز به روی مسافران بسته‌اند. به دلیل این درگیری و بسته‌شدن شاهراه حدود ۱۰۰ موتر مسافربری و باربری در دو طرف این شاهراه گیر مانده‌اند.

این منابع می‌گویند، تاکنون در این درگیری‌ها ۷ سرباز ارتش کشته و ۱۰ سرباز دیگر زخمی شده‌اند.

به گفتۀ آنان، ۴ تانک هاموی این نیروها نیز تخریب شده است.

از سوی دیگر این منابع می‌افزایند در درگیری‌های شب گذشته میان نیروهای امنیتی و گروه طالبان محمدظهر سرجنگ، رئیس ارکان کندک پنجم نیروهای ارتش مستقر در ولایت بغلان نیز کشته‌شده و شماری از نیروهای امنیتی زخم برداشته‌اند.

محب‌الله حبیب، رئیس صحت بغلان می‌گوید، تاکنون ۵ زخمی نیروهای دولتی به شفاخانۀ ولایتی منتقل شده‌اند که وضعیت دو تن‌شان وخیم است.

در این حال شماری از سربازانی که در خط نبرد قرار دارند می‌گویند، در حال حاضر درگیری شدید میان آنان و طالبان جریان دارد. این نیروها وجود ناهماهنگی میان مسئولان محلی و مسئولان امنیتی و کمبود نیروهای کمکی را از علت‌های افزایش حملات طالبان در این ولایت می‌خوانند.

گفتنی‌ست گروه طالبان از یک هفته به این‌سو حملات شدیدی را در شاهراه بغلان-سمنگان در حومه‌های شهر پلخمری آغاز کرده‌اند و با نیروی های امنیتی می‌جنگند.

نبی‌الله نبی‌زاده، فرمانده لوای سوم ارتش در بغلان با تأیید این درگیری می‌گوید، نیروهای امنیتی تلاش دارند تا شاهراه بغلان-سمنگان را دو باره باز کنند.

فرمانده لوای ارتش در بارۀ تلفات نیروهای امنیتی آماری ارائه نمی کند، اما از آغاز عملیات هوایی برای سرکوب طالبان در این ولایت خبر می‌هد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.