• انتشار: 31 آگوست 2020
  • ساعت: 14:05
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 47935
پرینت

طالبان سه کودک را در دایکندی کشتند

آقای جواهری، امروز (دوشنبه، ۱۰ سنبله) گفت طالبان این کودکان را یک هفته پیش از روستای «سیلمنجی» ولسوالی کجران این ولایت اختطاف کرده بودند.

غیرت‌علی جواهری، عضو شورای ولایتی دایکندی می‌گوید، طالبان سه کودک ۱۰ تا ۱۵ ساله را از ولسوالی کجران این ولایت ربوده و سپس به قتل رسانده‌اند.

آقای جواهری، امروز (دوشنبه، ۱۰ سنبله) گفت طالبان این کودکان را یک هفته پیش از روستای «سیلمنجی» ولسوالی کجران این ولایت اختطاف کرده بودند. به گفتۀ آقای جواهری، باشند‌گان این روستا پس از چندین روز تلاش ‌ و جست‌وجو، صبح امروز اجساد این کودکان را از یک کوه پیدا کردند.

این عضو شورای ولایتی دایکندی می‌افزاید روستای «سیلمنجی» زیر کنترل طالبان است و این گروه یک مرکز درمانی را در این روستا نیز چندین‌بار ویران کرده‌اند.

نقیب‌الله مالستانی، آمر امنیت فرماندهی پولیس دایکندی با تأیید این خبر می‌گوید، بر بنیاد گزارش‌های نخستین، این سه کودک ۱۰، ۱۳ و ۱۵ سال سن داشتند که پس از اختطاف از سوی طالبان کشته شده‌اند.

آقای مالستانی از آغاز بررسی‌ها در این زمینه خبر می‌دهد.

طالبان هنوز در این باره چیزی نگفته‌اند.

گفتنی‌ست طالبان پنج ماه پیش یک غیرنظامی را در ولسوالی پاتوی دایکندی تیرباران کردند. اعضای شورای ولایتی دایکندی گفته بودند جنگجویان طالبان این غیرنظامی را به اتهام این که برادرش عضو نیروهای امنیتی‌ست، کشته‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.