• انتشار: 8 سپتامبر 2020
  • ساعت: 11:48
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 48213
پرینت
فعلا از مذاکرات بین الافغانی خبری نیست

طالبان: روند آزادی زندانیان هنوز تکمیل نشده

طالبان اعلام کردند هیأت مذاکره‌کننده‌ی این گروه برای آغاز مذاکرات بین‌الافغانی پس از تکمیل‌شدن روند رهایی زندانیان آمادگی دارد.

دفتر سیاسی طالبان در قطر اعلام کرد روند رهایی زندانیان این گروه از سوی دولت افغانستان تا کنون تکمیل نشده است.

محمدنعیم وردک، سخن‌گوی جدید دفتر سیاسی طالبان در قطر شب گذشته (دوشنبه، ۱۷ سنبله) در تویتی نوشت کار روی نهایی‌سازی روند رهایی زندانیان این گروه جریان دارد.

او همچنان نوشت هیأت مذاکره‌کننده‌ی این گروه برای آغاز مذاکرات بین‌الافغانی پس از تکمیل‌شدن روند رهایی زندانیان آمادگی دارد.

در همین حال، ناجیه انوری، سخن‌گوی وزارت دولت در امور صلح در تویتی نوشت دولت افغانستان تمام مسئولیت‌هایش را برای آغاز مذاکرات بین‌الافغانی انجام داده است.

خانم انوری همچنان نوشت اکنون ضرورت جدی است که گروه طالبان رسما به مردم افغانستان اطمینان دهند که تمامی اسیران نیروهای امنیتی و دفاعی را آزاد کرده و هیچ یک از نیروهای امنیتی در بندشان باقی نمانده است.

دفتر شورای امنیت ملی کشور نیز در سیزدهم سنبله اعلام کرده بود روند رهایی زندانیان طالبان به استثنای زندانیانی که کشورهای خارجی روی رهایی آنان ملاحظه دارند، تکمیل شده است.

شورای امنیت همچنان در اعلامیه‌ای گفته بود تلاش‌های دیپلماتیک برای رهایی این تعداد زندانیان نیز جریان دارد. در اعلامیه همچنان از طالبان خواسته شده بود که هرچه زودتر برای آغاز مذاکرات بین‌الافغانی آماده شوند.

اخیرا برخی رسانه‌ها به نقل از منابع‌شان گزارش کرده‌اند شش زندانی خطرناک طالبان که استرالیا و کانادا روی رهایی آنان ملاحظه دارند، از کابل به قطر منتقل شده‌اند.

از سویی هم، طالبان درحالی از آمادگی‌ها برای آغاز مذاکرات بین‌الافغانی پس از رهایی کامل زندانیان این گروه خبر داده است که روز گذشته صدیق صدیقی، سخنگوی ارگ ریاست‌جمهوری افغانستان در یک نشست خبری گفته بود هیأت مذاکره‌کننده‌ی دولت برای آغاز مذاکرات بین‌الافغانی آماده است و طالبان نیز باید هرچه زودتر آماده شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.