• انتشار: 21 اکتبر 2015
  • ساعت: 09:44
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 3664
پرینت

طالبان رئیس پولیس ولسوالی غورماچ فاریاب را اسیر گرفته اند

طالبان رئیس پولیس ولسوالی غورماچ ولایت فاریاب را به همراه ۱۷ تن از همراهانش پس از اینکه این ولسوالی را تصرف کردند به گروگان گرفته اند.  

صدیق صدیقی سخنگوی وزارت امور داخله کشور دیروز سه شنبه گفت که از روز دوشنبه تاکنون هیچ اطلاعی از رئیس پولیس ولسوالی غورماچ ندارند.

ذبیح الله مجاهد که خود را سخنگوی شورشیان طالبان اعلام می کند به الجزیره گفت که طالبان این فرمانده پولیس زخمی را به همراه ۱۴ تن از همراهانش به گروگان گرفته اند. چیزی از اختلاف در تعداد همراهان این فرمانده پولیس گفته نشده است.

وی گفت “ما این فرمانده پولیس را به همراه ۱۴ تن از سربازانش به گروگان گرفته ایم. هنوز نمی توانیم بگوییم در ازای آزادی این افراد از دولت افغانستان چه می خواهیم، اما به زودی بیانیه ای در این خصوص صادر خواهیم کرد. رئیس پولیس ولسوالی غورماچ زخمی شده اما زنده است.”

آقای صدیقی اما گفت که نیروهای حمایتی به همراه جنرال عبدالرشید دوستم معاون اول رئیس جمهوری کشور به منطقه رفته اند و بزودی طالبان را از این ولسوالی خارج خواهند کرد.

وی افزود که شورشیان طالبان همچنین در سه ولسوالی موسی قلعه، نادعلی و نوزاد ولایت هلمند با نیروهای امنیتی کشور درگیر هستند.

صدیقی گفت “ما شاهد بروز مشکلات امنیتی حداقل در ۹ ولسوالی کشور هستیم.”

 

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.