سیاست

طالبان: دولت همه شمول به زودی تشکیل می شود

مقامات امارت اسلامی می گویند باید منتظر اخبار تازه در مورد تشکیل حکومت همه شمول در افغانستان بود.

مولوی عبدالسلام حنفی، معاون نخست وزیر امارت اسلامی، افزود تلاش ها برای تشکیل حکومت فراگیر و حرفه ای ادامه دارد.

 وی در دیدار با مقامات سفارت ایران در کابل تاکید کرد امارت اسلامی در بخش حکومتداری نیز پیشرفت های خوبی داشته و اکنون در بیش از نیمی از افغانستان دختران به مکتب می روند و به زودی در تمام ولایات شاهد دسترسی دختران به آموزش خواهیم بود.

مولوی حنفی از سویی هم با اشاره به مسدود ماندن دارایی های افغانستان گفت امریکا با اینکه مشکلات اقتصادی مال حاضر مردم افغانستان را می بیند همچنان به فشارهای اقتصادی خود ادامه می دهد و دارایی های بلوکه شده افغانستان را آزاد نمی کند.

وی افزود امارت اسلامی آمادگی خود برای همکاری با امریکا در بخش هایی به غیر از بخش های نظامی و امنیتی را اعلام کرده اما ظاهرا امریکایی ها از امنیت و استقلال شکل گرفته رضایت ندارند.

از سویی هم، مقامات سفارت ایران در کابل گفتند هدف اصلی دیدار مولوی حنفی با مقامات سفارت ایران پیگیری مصوبات اقتصادی سفر نماینده ویژه رئیس جمهور ایران در امور افغانستان به کابل، بود.

سید حسن مرتضوی معاون سفیر ایران در کابل افزود تداوم کمک های بشردوستانه ایران به افغانستان نیز در این دیدار مطرح شد.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

  1. کدام دولت همشمول همه روزه از مردم بی جار پول میکیرند دولت جهالت خاتمه پیدا میکنه تمام شان. از یک قوم استن. بخدا قسم مردم نان خوردن ندارن. هر نفر که ده سیر جواری داره دوسیر انر ط لب بان میگیرند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا