• انتشار: ۲۸ اسد ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۳:۴۶
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 61984
پرینت

طالبان: دموکراسی در افغانستان جایی ندارد/ حاکمیت احتمالا شورایی است

یک مقام ارشد طالبان گفته است که دموکراسی در افغانستان جایی ندارد و احتمالا یک شورا حاکمیت را بر دوش خواهد داشت.

وحید الله هاشمی یک عضو برجسته گروه طالبان در گفتگو با خبرگزاری رویترز گفته است احتمالا یک شورا مسئولیت حاکمیت بر کشور را عهده خواهد داشت و ملا هبت الله آخندزاده رهبر این گروه مسئولیت کلی خواهد داشت.

آقای هاشمی گفته دموکراسی در افغانستان جایی ندارد و حاکمیت احتمالا به صورت شورایی خواهد بود.

لازم به ذکر است که این نسخه از حاکمیت مشابه دوران حاکمیت قبلی طالبان بر کشور بود که ملا محمد عمر رهبر فقید این گروه در سایه حضور داشت و حاکمیت بر دوش یک شورا گذاشته شده بود.

هاشمی افزود ملا هبت الله آخندزاده نقشی بالاتر از شورا بر عهده خواهد داشت و احتمالا معاون او به عنوان رئیس جمهور معرفی گردد.

ملا هبت الله آخندزاده سه معاون دارد؛ مولوی یعقوب فرزند ملا محمد عمر بنیانگذار گروه طالبان، سراج الدین حقانی که خود رهبری شبکه حقانی را بر عهده دارد و ملا عبدالغنی برادر که ریاست دفتر سیاسی طالبان در قطر به دوش اوست.

به گفته ی هاشمی “سیستم دموکراسی به هیچ عنوان پیاده نخواهد شد زیرا این سیستم هیچ جایگاهی در کشور ما ندارد. ما در خصوص این که چه نوع سیستم سیاسی در افغانستان باشد اصلا بحث نداریم زیرا آن سیستم کاملا مشخص است؛ قانون شریعت هست و بس.”

وی همچنین افزود به زودی جلسه ای در این خصوص میان رهبران ارشد طالبان برگزار می گردد که در آن نحوه حاکمیت افغانستان بررسی خواهد شد.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

  1. […] طالبان: دموکراسی در افغانستان جایی ندارد/ حاکمیت احتمالا شورایی است […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.