اجتماعی

طالبان دست فروشان را از جاده های عمومی شهر کندز جمع آوری کردند

مسئولان در ریاست شهرداری کندز می گویند که به منظور ایجاد نظم، پاکی شهر و کنترل حجم ترافیک، جاده های چهار بندر عمومی را از وجود دست فروشان و کراچی ها پاک سازی کرده اند.

گل محمد الیاس شهردار کندز می گوید که کمیسیون تنظیم شهر کندز جهت تطبیق پلان عملیاتی، جاده های چهار بندر عمومی را از وجود دست فروشان و کراچی ها پاک سازی نموده اند.

آقای الیاس از تمام شهروندان کندز می خواهد که برای رعایت فرهنگ شهرنشینی و کاهش ازدحام جاده ها، فعالیت هایشان را در مکان های از قبل تعیین شده انجام دهند و جاده های عمومی را به روی عابرین مسدود نکنند.

شاروال کندز همچنین هشدار داد که در صورت تخلف با متخلفین برخورد قانونی صورت می گیرد.

در همین حال دست فروشان در شهر کندز می گویند که طالبان به تعداد ۳۰۰۰ هزار غرفه فلزی ایجاد کرده اند و از آنان می خواهند که اموال خود را در این غرفه ها به فروش برسانند.

اما آنان می گویند که در شرایط دشوار پیش آمده آنان نمی توانند که ماهانه برای هر غرفه ۴۰۰۰ افغانی کرایه پرداخت نمایند.

آنان از مسئولان حکومت امارت اسلامی می خواهند که یا کراسه های دوکان ها را پایان بیاورند و یا هم بگذارند که آنان در سطح شهر کندز به دست فروشی خود ادامه دهند.

گفتنی است که شاروالی کندز نسبت به گذشته اقدامات جدی تری را روی دست گرفته است.

روز شنبه (۲۳ دلو) کمیسیون نظارت از نرخ های مواد خوراکی چندین دکان را بخاطر گران فروشی مسدود نمود و روز گذشته نیز برای تنظیم شهر، کمیسیون نظم شهری آغاز بکار کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا