• انتشار: 11 جولای 2020
  • ساعت: 10:39
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 45634
پرینت
شورای امنیت ملی:

طالبان در یک هفته گذشته ۲۳ فرد ملکی را کشته و ۴۵ نفر دیگر را زخمی کرده اند

براساس اعلام شورای امنیت ملی طالبان علی رغم خواسته مکرر دولت افغانستان و جامعه جهانی همچنان در هفته گذشته نیز به کشتار غیرنظامیان ادامه داده و نزدیک به ۶۸ غیر نظامی را کشته یا زخمی نموده است.

دفتر شورای امنیت ملی اعلام کرد در یک هفته‌ی گذشته ۲۳ غیرنظامی از سوی جنگ‌جویان طالبان کشته و ۴۵ غیرنظامی دیگر زخمی شده‌اند.

در اعلامیه‌ی دفتر شورای امنیت ملی که امروز (شنبه، ۲۱ سرطان) منتشر شد، آمده است این تعداد غیرنظامیان در یک هفته‌ی گذشته در ۱۶ ولایت کشور کشته و زخمی شده‌اند.

براساس معلومات دفتر شورای امنیت ملی، بیشترین تلفات به غیرنظامیان در هفته‌ی گذشته در ولایت ننگرهار به ثبت رسیده به این معنی که در این مدت دو غیرنظامی از سوی طالبان کشته و ۱۳ غیرنظامی دیگر زخمی شده‌اند.

تلفات غیرنظامیان در یک هفته‌ی گذشته
تلفات غیرنظامیان در یک هفته‌ی گذشته

به نقل از اعلامیه، دولت افغانستان همیشه بر توقف خشونت تأکید دارد، اما طالبان خواست همه طرف‌ها و مردم افغانستان را نادیده گرفته و به کشتار مردم «بی‌گناه» ادامه می‌دهند.

گروه طالبان تا کنون در این باره چیزی نگفته است.

از سویی هم، دولت افغانستان در حالی طالبان را به ادامه‌ی خشونت‌ها و کشتار غیرنظامیان متهم می‌کند که کابل در هفته‌ی گذشته میزبان سه نشست مهم در پیوند به صلح افغانستان بود.

براساس معلومات وزارت خارجه، شرکت‌کنندگان این نشست‌ها خواستار کاهش خشونت، برقراری آتش‌بس و آغاز مذاکرات بین‌الافغانی شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.