• انتشار: ۱۲ ثور ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۵:۰۳
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 20519
پرینت

طالبان در ولسوالی درقد بدخشان در حال شکست اند/ولسوال طالبان برای ینگه قلعه به هلاکت رسید

مقام های دولتی در ولایت بدخشان می گویند که نیروی امنیتی و دفاعی کشور برای عقب راندن گروه تروریستی طالبان به نقطه استراتیژیک درقه حمله کردند و طالبان نیز در حال شکست است.

سنت‌الله تیمور، امروز سه‌شنبه (۱۲ ثور/اردیبهشت) به رسانه ها گفت که عملیات نیروی امنیتی تاکنون در ولسوالی خواجه بهاالدین ادامه دارد.

او مدعی شد که در این مدت نیروی امنیتی افغانستان پیشروی قابل ملاحظه داشته و هدف از این عملیات تنها شکستن محاصره درقد و بازکردن مسیر تدارکاتی این ولسوالی نبوده‌است.

به گفته آقای تیمور نیروی طالبان مستقر در ولسوالی خواجه بهاالدین، تهدید جدی برای نیروی امنیتی در ولسوالی‌های خواجه بهاالدین، ولسوالی ینگی قلعه و درقد به حساب می‌آمد که اکنون نیروی امنیتی با تغییر تاکتیک جنگ می‌خواهد که این نیرو را به صورت کامل پاکسازی کنند.

او با اشاره به اینکه عملیات از سه جهت ادامه دارد، گفت که در این درگیری ۳۶ نفر از اعضای گروه طالبان کشته شده‌اند که اجساد ولسوال خود خوانده گروه طالبان برای ولسوالی ینگی قلعه و سه فرمانده آنان در میدان نبرد باقی مانده‌ است.

آقای تیمور گفت که در این درگیری ۱۳ سرباز امینتی افغانستان کشته شده‌اند که ۷ نفر آنان سربازان پلیس ملی و بقیه از سربازان ارتش، کماندو و نیروهای پلیس محلی هستند.

بخشی از ولسوالی درقد هشت روز قبل به تصرف گروه طالبان درآمد، آقای تیمور گفت که نیروی امنیتی افغانستان اکنون در ولسوالی درقد حضور دارند، ولی حالت دفاعی دارند.

جزیره درقد در سال‌های اخیر بارها بین نیروهای دولتی و گروه طالبان دست به دست شده است. این جزیره در شمال ولایت تخار در بین رودخانه آمو واقع شده که آن طرف آن کشور تاجیکستان واقع شده است.

دسترسی طالبان به این جزیره می‌تواند دسترسی آن به آسیای میانه را ساده‌تر کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.