اجتماعیبرگزیده ها

طالبان در هلمند کارکنان سابق دولت را از خانه های دولتی به زور اخراج می کنند

منابع مردمی در ولایت هلمند به خبرگزاری رها گفته اند مدتی است که طالبان با ایجاد یک کمیسیون اقدام به تخلیه اجباری خانه های دولتی از کارکنان سابق دولتی می کند و آن خانه ها را به طرفداران و اعضای خود می دهد.

یک منبع مردمی که خواسته نامش فاش نگردد می گوید ۱۵ سال است که در یکی از این خانه ها در شهر لشکرگاه زندگی می کند، اما چند روز پیش طالبان او را مجبور کردند که خانه را تخلیه کند.

وی گفت خانه های دولتی در مناطق مختلف شهر لشکرگاه به شمول «بازار شهری لشکرگاه»، «کارته بانک» و «کارته مامورین» وجود دارد که طی سال های اخیر کارکنان دولتی مانند معلمان در آنجا اقامت داشتند.

او می گوید که این خانه ها را دولت سابق به آنها داده بود و بطور ماهوار نظر به متراژ خانه ها کرایه هایشان را از معاش هایشان کسر می کرد.

یکی از مامورین دولتی دیگر هم که از خانه اش اخراج شده به خبرگزاری رها گفت: «افراد طالبان هر روز به پشت دروازه ها می آیند و می گویند که باید خانه ها را تخلیه کنیم.»

وی افزود: «آنها برای مثال می گویند که اگر تا دو روز آینده تخلیه نکنید، یکی از اعضای فامیل تان را زندانی می کنیم و تا زمانی که خانه را تخلیه نکرده اید، او بندی خواهد ماند.»

این کارمند سابق دولتی علاوه کرد که این تخلیه اجباری به دستور والی طالبان در هلمند صورت می گیرد و او کمیسیونی به همین منظور تشکیل داده است.

او می گوید: «این کمیسیون نام خاصی ندارد و تنها بین مردم به کمیسیون شهرت دارد که افراد آن هر روز به خانه ها مراجعه می کنند و مردم را مجبور به تخلیه می کنند.»

وی گفت: «حتی چند روز گذشته یک تن از ساکنان این خانه ها که فرد جوانی بود، در فیسبوکش این اقدام طالبان را پست کرده بود، اما افراد کمیسیون او را پیدا کرده و پس از پاک کردن اجباری پست، او را چنان لت و کوب کردند که او زیر لت و کوب آنها جان باخت.»

این کارمند سابق دولتی افزود: «آیا رهبران امارت اسلامی طالبان در مرکز از این اقدام مقام های محلی شان اطلاع دارند؟ چرا این ظلم را سر مردم می کنند؟ ما سر زمستان کجا برویم؟»

 تلاش کردیم با مقامات محلی طالبان در ولایت هلمند در این خصوص صحبت کنیم، اما آنها هیچ پاسخی به سوال ها ارائه نکردند.

نوشته های مشابه

۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا