سیاستِتیتر یک

طالبان در هرات: ممنوع المنبر شدن مجیب الرحمان انصاری حقیقت ندارد

اداره امر به معروف طالبان در ولایت هرات به گزارش ها درباره ممنوع المنبر شدن «مولوی مجیب الرحمان انصاری» واکنش نشان داد و آن را بی اساس خواند.

اداره امر به معروف و نهی از منکر طالبان در ولایت هرات امروز (چهارشنبه ۱ جدی) به خبرگزاری رها گفت که گزارش های منتشر شده درباره ممنوع المنبر شدن «مولوی مجیب الرحمان انصاری» از چهره های مذهبی جنجالی طی سال های اخیر در این ولایت حقیقت ندارد.

این اداره گفته است که تاکنون هیچ گونه برخوردی با مولوی مجیب الرحمان انصاری صورت نگرفته و هیچ نوع اخطاری نیز به او داده نشده است.

لازم به ذکر است که پیش تر برخی رسانه ها، گزارش هایی را به نقل از اداره امر به معروف ولایت هرات منتشر کردند که گویا مولوی مجیب الرحمان انصاری ممنوع المنبر شده است.

همچنین در گزارش این رسانه ها آمده بود که اداره امر به معروف هرات معقتد است که مولوی مجیب الرحمان انصاری و الله گل مجاهد نماینده مردم کابل در مجلس لغو شده نمایندگان یکی است و باید آنها را سنگسار نمود.

براساس این گزارش ها، اداره امر به معروف همچنین گفته بود که الله گل مجاهد باید به جرم لواطت و غصب زمین های مردم و مولوی انصاری بخاطر ترویج وهابیت باید سنگسار گردند.

این اداره اما امروز این گونه گزارش ها را رد کرد و گفت که برخی رسانه ها از روی غرض چنین گزارش هایی را منتشر می کنند.

گفتنی است که مولوی مجیب الرحمان انصاری از چهره های مذهبی و جنجالی در ولایت هرات است که در زمان دولت پیشین نیز صراحتا از طالبان حمایت کرده بود.  

وی همچنین تاکنون بارها متهم به تفرقه اندازی مذهبی در ولایت هرات شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا