اجتماعی

طالبان در نامه ای به هند خواستار ادامه پروازها به این کشور شد

آسیا نیوز انترنشنال امروز (چهارشنبه ۷ میزان) به نقل از مقام های هوانوردی ملکی کشور هند نوشته است طالبان چند روز پیش طی نامه ای خواهان از سرگیری پروازهای مسافری میان دهلی نو و کابل شده است.

حمیدالله آخوندزاده سرپرست اداره هوانوردی ملکی طالبان در نامه اش نوشته است: “هدف از ارسال این نامه، حفظ جابجایی آرام مسافران میان دو کشور براساس یادداشت تفاهم همکاری میان دو کشور توسط ناوگان ملی ما یعنی آریانا افغان و کام ایر است. بنابراین، اداره هوانوردی ملکی افغانستان درخواست تسهیل پروازهای تجاری را میان دو کشور دارد.”  

لازم به ذکر است که به دنبال سقوط دولت اشرف غنی و تسلط طالبان بر افغانستان در ۲۴ اسد سال جاری، هند مانند سایر کشورها تمامی پروازهایش به و از مقصد افغانستان را به حالت تعلیق در آورد.

به دنبال این تعلیق در پروازها، صدها تن از شهروندان افغانستان که برای تداوی به هند رفته بودند، در آن کشور بند مانده و از بلاتکلیفی و بی پولی در آن کشور ابراز نگرانی شدید کرده اند و خواهان رسیدگی هر چه سریع تر مقام های دو کشور در این خصوص شده اند.

چند روز پیش، عبدالقهار بلخی سخنگوی وزارت خارجه طالبان در پیامی ضمن اعلام آن که مشکلات در میدان هوایی کابل برطرف شده، از تمامی شرکت های هوایی خواسته بود تا پروازهایشان را به افغانستان از سر بگیرند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا