امنیت و جرایم

طالبان در مناطق زلزله زده کشور اعلام آتش بس کردند

این اعلامیه تعجب برانگیز در حالی از سوی طالبان مطرح می شود که سه روز از زلزله ای ۷٫۷ ریشتری که نقاط شمالی کشور به همراه نقاطی از تاجیکستان و پاکستان را لرزاند می گذرد.

ذبیح الله مجاهد که خود را سخنگوی طالبان می نامد گفت “ما از تمامی مبارزان خود خواسته ایم تا از حمله به هر کسی از جمله نهادهای دولتی افغانستان که در حال امداد رسانی در مناطق زلزله زده می باشند خود داری کنند.”

وی اما افزوده که اگر نیروهای امنیتی کشور حمله کنند، مبارزان طالبان نیز تلافی خواهند کرد.

مجاهد اما در خصوص اینکه این آتش بس موقت تا چه زمان ادامه خواهد داشت و یا اینکه در کدام ولایت ها این آتش بس برقرار خواهد بود جزئیاتی ارائه نکرده است.

گفتنی است از زلزله ای که اوایل هفته جاری کشور را لرزاند، ولایات بدخشان، تخار، نورستان، کنر، ننگرهار، کابل و بغلان بیشترین آسیب را دیده اند.

در همین حال محمد اسلم سیاف رئیس عملیات های امداد رسانی کشور می گوید که از این اعلامیه جدید طالبان اطلاعی ندارند و نمی توانند اعتماد کنند.

وی گفت “ما از این اعلامیه اطلاعی نداریم و تا زمانی که مقامات دولتی این اعلامیه را تایید نکرده اند ما نمی توانیم به این اعلامیه طالبان اعتماد کنیم.”

آقای سیاف افزود “از دیروز دیپارتمنت ما فعالیت های حمایتی و امدادرسانی خود را تحت راهنمایی های والیان ولایت ها آغاز کرده است.”

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا