• انتشار: ۱۸ عقرب ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۹:۰۲
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 67524
پرینت

طالبان: در مصاحبه با رسانه ها از حضور افراد مسلح جلوگیری شود

امارت اسلامی طالبان در بدخشان طی اعلامیه ای از مسئولان این گروه خواسته تا از این پس در مصاحبه با رسانه ها از حضور افراد مسلح و محافظ در کنارشان جلوگیری کنند.

معزالدین احمدی رئیس اطلاعات و فرهنگ امارت اسلامی طالبان در بدخشان با ارسال خبرنامه ای به رسانه ها گفت به مسئولین امارت اسلامی توصیه می گردد که در هنگام مصاحبه با رسانه ها از حضور افراد مسلح و محافظ (بادیگارد) در کنارشان جلوگیری کنند.

در خبرنامه آمده است: «به نمایش گذاشتن چنین تصاویر به بیننده ها خصوصا کشورهای جهان، پیام قوت و عزت مجاهدین و امارت اسلامی را نمی دهد، بلکه بالعکس چنین وانمود می گردد که گویا نه تنها که کشور، بلکه دفاتر رسمی حکومت ایمن و مقامات در امان نیستند.»

در خبرنامه از مسئولان خواسته شده تا جایی که می توانند در مصاحبه ها و حتی محل کار و گشت و گذارشان به صورت عادی ظاهر شوند.

خبرنامه می گوید: «این نمایش قدرت (همراهی بادیگاردها و وسایط تعقیبی و مسدود نمودن جاده ها) میراث تجملی – تشریفاتی و فراعنه گونه حکومت پیشین است و مردم عام اصلا خوش ندارند؛ این کار باعث اسراف ظرفیت نیروی انسانی امارت اسلامی و بیت المال می گردد و همچنین سبب ایجاد فاصله میان امارت اسلامی با ملت و باعث بی اعتمادی مردم می گردد.»

در همین حال مولوی امان الدین منصور معاون قول اردوی ۲۰۹ شاهین در مزارشریف نیز با پخش اعلامیه ای افراد طالبان را از رفتن به میدان بزکشی منع نموده است.

در اعلامیه آمده است: «در چند روز گذشته تصاویر ضد پالیسی از میدان بزکشی در فضای اجتماعی منتشر گردیده که نشان می‌دهد مجاهدین در میان انبوه مردم حین چک چک با سر و صداهای زیاد دیده می شوند که این عمل سیاست مجاهدین را زیر سوال می برد.»

این در حالی است که پیش از این مسئولان طالبان در مصاحبه های خود و همچنین در گشت و گذار ها در سطح شهر و بازار از وسایط نظامی و محافظین امنیتی بیشتر استفاده می کردند.

همچنین در روزهای نخستین سقوط دولت و ورود طالبان به کابل، حضور چندین عضو مسلح طالبان در یک برنامه تلویزیونی شبکه تلویزیونی افغانستان توجهات داخلی و خارجی بسیاری را به خود جلب کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.