اجتماعی

طالبان: در قطع جنگلات و شکار حیات وحش با هیچ شخصی سازش نخواهیم کرد

مولوی شمس الدین شریعتی معین منابع طبیعی وزارت زراعت و مالداری طالبان در جریان سفرش به ولایت بدخشان گفت که جهت جلوگیری از قطع جنگلات و شکار حیات وحش در این ولایت تحت هیچ  شرایط با خلافکاران سازش نخواهد کرد.

وی گفت: «امارت اسلامی در تلاش است که بالای منابع طبیعی و آبی کشور بخصوص آمو دریا که ۳۵ فیصد آن مربوط به افغانستان است سرمایه گزاری نماید و مردم از این وضعیت نجات خواهند یافت.»

آقای شریعتی افزود که ده ها متریک تن گندم مربوط ولایات زون شمال شرق در سیلوی مرکز پلخمری موجود است که به زودی در بدل کار برای مردم این ولایت توزیع می گردد.

با این حال معزالدین احمدی رئیس اطلاعات وفرهنگ طالبان در  بدخشان از قرار داشتن نصف منابع آبی کشور در بدخشان سخن می گوید اما در عین حال تایید می کند که استفاده درستی تاکنون از این منابع سرشار آبی بدخشان صورت نگرفته است.

به گفته ای او، هزاران هکتار زمین به صورت لم یزرع در بدخشان باقی مانده و مردم آن نیز به دلیل خشکسالی ها در محرومیت اقتصادی قرار دارند.

همچنین مولوی عبدالحق ابوعمر قوماندان امنیه طالبان گفت: «پرسونل قوماندانی امنیه بدخشان در جهت حفط و نگهداری جنگلات، جلوگیری از شکار بی رحمانه حیوانات وحشی بخصوص موجودات آبزی با ریاست  زراعت، آبیاری و مالداری همکار بوده و متعهد باقی خواهد ماند.»

در همین حال باشندگان بدخشان مسوولان حکومت پیشین را به بی پروایی متهم می کنند و از نظام طالبان می خواهند که در بخش منابع آبی بدخشان سرمایه گذاری نمایند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا