اجتماعی

طالبان: در قانون اسلامی همه اقشار حقوق مساوی دارند

مولوی عبدالسلام حنفی، معاون رئیس الوزرای امارت اسلامی، می گوید در قانون اسلامی همه اقشار حقوق مساوی دارند.

وی در دیدار با جمعی از بزرگان شیعه تاکید کرد کسی در لیست سیاه طالبان قرار ندارد و تمام تلاش امارت اسلامی به حفظ ارزش های دینی و ملی و حفاظت از شهروندان افغان متمرکز شده است.

این مقام عالی رتبه امارت اسلامی افزود تلاش می شود ظلم و رشوت و زورگویی از بین برود، وحدت ملی تقویت گردد و افغانستان آباد شود.  

انعام الله سمنگانی؛ معاون سخنگوی طالبان در توییتی نوشت در این دیدار سید محمد علی جاوید، از بزرگان شیعه و هیات همراهش نظرات خود را پیرامون حقوق زنان، تعلیم وتربیه، کارمندان اداره پیشین وهموطنان اهل تشیع ارائه کردند.

پیش از این هم چندین بار مقامات طالبان با بزرگان شیعه دیدار کرده‌اند.

این در حالی است که طالبان در دولت خود هیچ سهمی به شیعیان نداده‌اند.

نوشته های مشابه

۴ دیدگاه

  1. شیعیان باید هیچ وقت توقع بی جاه از طالبان نداشته باشد کسانیکه منکر اهلبیت اطهار علیهم السلام است ماه باز هم توقع خیر داشته باشیم این فریب دادند خود است پشوایان ماه ازین ها هیچ وقت چیزی نخواسته بود ماه اگر پیرو اهلبیت اطهار علیهم السلام هستیم ازین ها هیچ چیزی نمیخواهیم اگر ازین ها چیزی خواستیم پس ماه دروغ میگویم که پیرو خط اهلبیت اطهار علیهم السلام هستیم اینهایکه که هرروز با این ها دیدار دارند این ها همان کسانی هستند که با معاویه هستند نه با اهلبیت اطهار علیهم السلام

  2. درود بر شما افغانستان در محوری تحول جدید شخت نیاز مند مشارکت ملی سیاسی هستن.با توجه به اصول شهروندی مردم مکلف است با حا کمان حاضر تعامل ایجاد کند. این تنها مسئولیت شیعه ها نیست بلکه هر شهروند حق تعامل وداد خواهی مطالبات حقوقی خود دارند.

  3. شیعیان بعنوان شهروند حق دارد که در تصامیم کشورش شریک باشند،حال طالبان چه نظر دارند؟ ما فعلا به اوکاری ندارم ولی چیزی که برای شیعیان بعنوان یک فرزند شیعی می گویم،اوباالمتاس حق گیرفته نمی شوند اوراهای دیگر لازم دارد، یک از آن وحدت واتفاق است…

  4. شیعه وسنی بحث اش کلا جدا است، دین را در مسجد ها نگهداریم و دست به دست یکدیگر وطن را آباد کنیم، اگر تا قرن ها هم این حکومت فاسد پیشین که به دروغ از تمامی اقوام نمایندگی میکرد بر سر قدرت میماند کشور به روی آبادی نمیرفت، حالا که به حمداللله جنگ به اتمام رسیده همه باید بیاییم و با دولت اسلامی همکاری کرده و کشور را آباد کنیم.
    بیست سال تمام آنان حکومت کردند و کشور را به بدبختی کشاندند حالا دوسال صبر کنیم و ببینیم این دولت چه میکند، اگر دوباره این کفار بی دین و اشغالگرها نیایند و کشورمان را اشغال نکنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا