• انتشار: 28 ژوئن 2020
  • ساعت: 09:36
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 45277
پرینت
چگونه می توان به این گروه متحجر اعتماد کرد

طالبان در فاریاب دو مرد را به خاطر تراشیدن ریش اعدام کردند

در حالیکه بحث مذاکرات بین الافغانی این روزها داغ شده برخی رفتارهای طالبان اعتماد به این گروه متحجر را مشکل ساخته است.

این روزها آغاز مذاکرات بین الافغانی در حالی به موضوع داغ تبدیل شده و حکومت افغانستان با حمایت هم پیمانان خارجی خود از جمله ایالات متحده امریکا تلاش می کنند طالبان را به میز مذاکره کشانده راهی برای ختم جنگ در افغانستان پیدا کنند، که طالبان در اعتماد به نفسی بالاتر از گذشته حملات تهاجمی و انتحاری خود را شدت بخشیده اند.

طالبان علاوه بر این پس از امضای توافق نامه صلح با امریکا با عطش بیشتری به تصرف مناطق مختلف روی آورده اند و با درنظرداشت درصد مناطق تحت تصرف این گروه می توان گفت امارت اسلامی طالبان به صورت زیر پوستی جریان دارد.

اخذ ذکات از مردم، اعمال فرامین قضایی و صدرو احکام شرعی در بسیاری از مناطق از سوی طالبان نشان می دهد که حکومت تنها در کابل حکومت است.

از سوی دیگر نگاهی به رویه کنونی طالبان نشان می دهد که این گروه از لحاظ فکری نیز پیشرفت چندانی نکرده و همان طالبی ست که نزدیک به بیست سال پیش بود.

در همین راستا، طالبان دو مرد جوان را به خاطر تراشیدن ریش در ولایت ناآرام فاریاب اعدام کردند.

قول اردوی شاهین در اعلامیه ای تاکید کرد طالبان در حالی این دو مرد جوان را به دلیل تراشیدن ریش در فاریاب اعدام کردند که مجازات تراشیدن ریش در اسلام هرگز مرگ نیست.

در اعلامیه قول اردوی شاهین آمده است:«تروریستان طالبان به روش های مختلف هم وطنان ما را می کشند، دشمنان افغانستان در جنایتی دیگر دو مرد جوان را در ملا عام به دار آویختند و این یک جنایت دیگر از سوی دشمنان افغانستان است.»

طالبان اگرچه در این مورد هنوز اظهار نظری نکرده اند اما کشتن نیروهای امنیتی و افراد ملکی کار همه روزه طالبان در ولایت فاریاب می باشد.

این در حالی ست که طالبان با امریکا توافق نامه صلح دارد و حکومت افغانستان نیز برای نشان دادن حسن نیت خود برای پیش بردن مذاکرات صلح نزدیک ۴۰۰۰ زندانی این گروه را آزاد کرده است.

باید گفت آزادی ۵ هزار زندانی طالب در ازای رهایی ۱۰۰۰ زندانی حکومت از شرایط توافق نامه صلح امریکا با طالبان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.