• انتشار: 25 اکتبر 2015
  • ساعت: 00:16
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 3750
پرینت
سخنگوی جنرال دوستم:

“طالبان در دریای آمو بند مانده اند؛ یا باید تسلیم شوند یا از گرسنگی خواهند مرد”

سلطان فیضی سخنگوی معاون اول رئیس جمهوری کشور می گوید که شورشیان طالبان با فرار از نیروهای امنیتی کشور به سوی دریای آمو در آنجا بند مانده اند و هیچ چاره ای جز تسلیم شدن ندارند.

آقای فیضی گفت که شورشیان طالبان روز شنبه پس از عقب رانده شدن توسط نیروهای امنیتی کشور، موترسایکل های خود را رها کرده و توسط قایق های ماهیگیری به جزیره ای در دریای آمو گریخته اند.

وی افزود “شورشیان طالبان هیچ گزینه ای جز تسلیم شدن ندارند، در غیر این صورت در آنجا از گرسنگی خواهند مرد.”

آقای فیضی علاوه کرد که نیروهای امنیتی کشور به منظور تخطی نکردن به خاک ترکمنستان بیش تر از این به سوی شورشیان پیش روی نکردند.

اما سخنگوی طالبان این سخنان سلطان فیضی را رد کرده و می گوید که طالبان در قسمت هایی از این جزیره که متعلق به افغانستان است حضور دارند و در حال تجدید قوای خود می باشند.

لازم به ذکر است که جنرال عبدالرشید دوستم معاون اول رئیس جمهوری کشور رهبری ۲۰۰۰ سرباز را در شمال افغانستان به عهده دارد و تاکنون توانسته است که طالبان را به عقب برانند.

گفتنی است که جنرال دوستم پس از اینکه طالبان توانستند کنترول شهر کندز را در ماه پیش بدست بگیرند، دوباره وارد میدان جنگ با شورشیان شده است.

سلطان فیضی سخنگوی جنرال دوستم گفت که نیروهای امنیتی کشور روز پنچشنبه توانستند ولسوالی خم آب را که تقریبا سه هفته در کنترول طالبان بود را کاملا پاکسازی کنند و سلاح های سنگین و سبک بسیاری را از این شورشیان بدست بگیرند.

شورشیان طالبان پس از این پیشروی نیروهای امنیتی کشور مجبور به فرار به سمت دریای آمو شدند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.