• انتشار: ۲۹ میزان ۱۴۰۰
  • ساعت: ۲۰:۰۷
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 66243
پرینت

طالبان در برخی نقاط نظامیان سابق را مجبور به پرداخت جریمه کرده است

براساس گزارش ها، افراد طالبان در بعضی نقاط کشور اقدام به وضع جریمه های سنگینی علیه برخی نظامیان سابق و یا کارمندان دولت پیشین کرده اند.

براساس گزارش های مردمی به خبرگزاری رها، افراد طالبان در چندین ولسوالی به شمول ولسوالی های بهسود در ولایت میدان وردک و ولسوالی بلخاب به برخی کارمندان سابق و یا نظامیان سابق دولت پیشین گفته اند که بابت معاشی که از دولت می گرفته اند هم اکنون باید به طالبان جریمه پرداخت کنند.

چندین نظامی سابق دولت در ولسوالی بلخاب گفته اند با وجود آنکه سلاح هایشان را تحویل طالبان داده اند و به مناطق خودشان رفته اند، اما افراد طالبان به آنها گفته که هر یک بابت معاشی که طی سال های گذشته دریافت کرده اند، هم اکنون جریمه از ۲۰ الی ۳۰ تا ۴۰ هزار افغانی به طالبان باید پرداخت کنند.

این نظامیان سابق که خواسته نام هایشان فاش نگردد می گویند این را افراد طالبان تحت عنوان «جریمه» و «عشر» به زور از آنها دریافت می کند.

از ولسوالی های حصه اول و دوم بهسود نیز گزارش مشابهی به خبرگزاری رها مخابره شده که در آن گفته شده تمامی کارمندان سابق دولت چه نظامی و چه غیرنظامی باید این جریمه را پرداخت کنند.

آنها می گویند که برای هر یک از ولسوالی ها مبلغ یک میلیون و ششصد هزار افغانی مبلغ تعیین گردیده که باید از این منبع جمع آوری شود.

این افراد می گویند که بیکاری و عدم در آمد از یکسو و افزایش قیمت های موادغذایی از طرف دیگر توان پرداخت چنین جرایمی را از آنها گرفته است، و از طرفی اعمال فشار برای دریافت چنین مبالغی تحت عنوان جریمه و یا عشر خلاف اعلام عفو عمومی طالبان است.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

  1. ناشناس در تاریخ ۲۹ میزان ۱۴۰۰:

    همین موضوع باید با مقامات طالبان در میان گذاشته شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.