برگزیده هاسیاست

طالبان در بدخشان: مجاهدین طالبان با شکم گرسنه بزرگترین قدرت جهان را شکست دادند

مسئولان محلی طالبان در ولایت بدخشان در جریان کمپاین نهال شانی در شهر فیض آباد می گویند که زمانی از ماین های بشکه ای برای نابودی استعمار کار گرفته می شد، اما اکنون برای آبادی و سرسبزی کشور نهال غرس می کنند.

معزالدین احمدی رئیس اطلاعات و فرهنگ ولایت بدخشان در جریان آغاز کمپاین نهال شانی در منطقه «قره قوزی» شهر فیض آباد گفت که نیروهای طالبان با شکم گرسنه و با بکارگیری ماین های بشکه ای بزرگترین قدرت جهان را در افغانستان شکست دادند.

وی گفت، اکنون زمان آن است تا برای سرسبزی و آبادی کشور نهال غرس گردد.

از سویی هم ابو احمد احمدی معاون والی طالبان در این ولایت غرس نهال را برای سرسبزی و حفظ محیط زیست سالم مفید عنوان نموده و از تمام مردم بدخشان خواست تا برای محیط سالم و سرسبزی کشور در نهال شانی سهم بگیرند.

همچنین نصیر احمد احمدی آمر اداره زراعت امارت اسلامی می گوید که امسال این اداره با ادارات همکار در نظر دارد ۳۰ هزار نهال را در سرتاسر بدخشان غرس نماید.

وی گفت، این کمپاین از شهر فیض آباد مرکز ولایت بدخشان آغاز گردیده و در سایر ولسوالی های این ولایت نیز گسترش داده می شود.

کمپاین نهال شانی در تمام ولایات کشور همه ساله برای سرسبزی و محیط زیست سالم برگزار می گردد که این بار در شهر فیض آباد مرکز بدخشان نیز با شعارهای «بیایید فصل بهار را با غرس نهال آغاز کنیم؛ نهال غرس نمایید؛ کشور خود را سرسبز نگهدارید» به ابتکار ریاست زراعت و نهادهای همکار برگزار گردید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا