اجتماعی

طالبان در آستانه بهار: امسال بهار آزادی را سپری می کنیم

مسوولان محلی طالبان در ولایت بدخشان در محفلی به مناسبت کمپاین نهال شانی که از طرف دانشگاه و معارف بدخشان برگزار شده بود گفتند که امسال بهار آزادی را سپری می کنند.

مولوی نثار احمد احمدی معاون والی طالبان در بدخشان می گوید که «امسال بهار امنیت، برادری و آزادی را در کشور سپری می کند که در سال های گذشته بجای غرس نهال، خون جوانان کشور ریختانده می شد.»

وی گفت، غرس یک نهال خدمت گزاری برای جامعه و مردم است.

نقیب الدین قاضی زاده رئیس دانشگاه بدخشان نیز در این مراسم گفت که دانشگاه دولتی بدخشان همه ساله سهم فعال خود را در غرس نهال و سرسبزی محیط داشته و امسال نیز این مسوولیت خود را انجام می دهد.

آقای قاضی زاده گفت که همه ساله این دانشگاه ۵ هزار اصله نهال را برای ادارات دیگر به شکل رایگان توزیع می کند.

مولوی ولی الله الهی رئیس شهرسازی و اراضی طالبان نیز، جنگلات و حیات وحش را یکی از منابع عایداتی کشورهای جهان عنوان نمود و وعده سپرد که تمام تلاش خود را در راستای حفظ حیات وحش برای جلب توریست های خارجی به خرج خواهد داد.

گفتنی است که ریاست دانشگاه و معارف ولایت بدخشان با هماهنگی همدیگر کمپاین نهال شانی را در شهر فیض آباد مرکز ولایت بدخشان تحت عنوان ” نهال سبز، مملکت سبز” آغاز کرده اند.

پیش از این نیز مسوولان در ریاست شهرداری و زراعت ولایت بدخشان گفته بودند که امسال به تعداد ۶ میلیون اصله نهال را در سرتاسر ولایت بدخشان غرس خواهند کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا