سیاستِتیتر یک

طالبان دانشگاه پولی تخنیک را به دلیل برگزاری لویه جرگه برای یک هفته تعطیل کرد

ریاست دانشگاه «پولی تخنیک» کابل در اطلاعیه ای گفته است که دروس این دانشگاه سر از فردا (یکشنبه ۵ سرطان) به مدت یک هفته به دلیل برگزاری لویه جرگه تعطیل است.

در این اطلاعیه آمده است کلیه دروس این دانشگاه برای محصلان روزانه، شبانه و مقطع ماستری سر از روز یکشنبه تاریخ ۵ سرطان الی ۱۲ سرطان به نسبت برگزاری لویه جرگه تعطیل می باشد.

این اطلاعیه در حالی منتشر می گردد که طالبان پیش از این بارها از احتمال برگزاری نشستی تحت عنوان «مجمع افغان ها» سخن گفته بود.

محمد محقق رهبر حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان چندی پیش در واکنش به این تصمیم، برگزاری چنین نشست هایی از سوی طالبان را «نیرنگ» و «فریب» خوانده بود و گفته بود که در آن نشست اشتراک نخواهد کرد.

رحمت الله نبیل رئیس اسبق اداره امنیت ملی افغانستان نیز ساعاتی پیش در حساب توییترش از برگزاری این لویه جرگه توسط طالبان سخن گفته بود.

آقای نبیل گفته است که طالبان به امید کسب مشروعیت داخلی که منجر به کسب مشروعیت جهانی می گردد به مشوره حامیان داخلی و خارجی خود این لویه جرگه را برگزار می کند.

وی افزوده که یکی از آجنداهای این لویه جرگه احتمالا بحث روی «فرمول جدید سیاسی» است که در زمان گفتگوهای دوحه از طرف زلمی خلیلزاد نماینده آمریکا برای افغانستان مطرح شده بود و بیشتر مشابهت با سیستم فعلی حاکم در جمهوری اسلامی ایران دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا