• انتشار: ۳ عقرب ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۷:۱۱
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 66521
پرینت

طالبان: داعش با انتحار و انفجار توان راه اندازی جنگ فرقه ای در افغانستان ندارد

مقام های محلی طالبان در ولایت هرات ضمن تروریست خواندن گروه داعش می گویند که این گروه با انتحار و انفجار در افغانستان توان راه اندازی جنگ مذهبی و فرقه ای را ندارد.

مولوی شیراحمد عمار مهاجر معاون والی طالبان برای ولایت هرات امروز دوشنبه ۳ عقرب گفت دو مذهب بزرگ جهان اسلام یعنی اهل تشیع و تسنن با یکدیگر برادر و برابر هستند و هیچ فرقه و گروهی توان جداسازی این دو را از یکدیگر ندارد.

او گفت گروه تروریستی داعش یک گروهک منافق و خوارج است و نمی تواند وحدت و همدلی مردم افغانستان را بر هم بزند.

آقای مهاجر با اشاره به حملات انتحاری اخیر گروه تروریستی داعش در افغانستان افزود دشمن (داعش) نمی تواند با انجام این گونه انتحارها و انفجارها وحدت و اخوت مردم افغانستان را نابود سازد و این یک خیال باطل برای آنان است.

وی علاوه کرد که وحدت و یکپارچگی مردم ولایت هرات – افغانستان کمر دشمنان و به ویژه گروه داعش را شکسته است.

این مقام طالبان می گوید که اجماع و اتحاد مردم می تواند از رخنه دشمنان جلوگیری کرده و نگذارد تا اهداف شوم شان را به اجرا بگذارند.

این گفته ها در حالی مطرح می شود که گروه تروریستی داعش از زمان روی کار آمدن مجدد طالبان در افغانستان دست کم چهار حمله مرگبار در سطح کشور انجام داده که عمدتا شیعیان را هدف قرار داده است.

این گروه تروریستی در نشریه هفتگی «النبا» ضمن خطرناک توصیف کردن شیعیان هشدار داد که از این پس شیعیان از بغداد تا خراسان در امان نخواهند بود.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.