• انتشار: ۱۹ میزان ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۱:۲۲
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 65221
پرینت

طالبان خطاب به آمریکا: اجرای مفاد توافقنامه دوحه بهترین راه برای کاهش مشکلات است

وزارت خارجه طالبان می گوید که در دیدار نمایندگان آنها با نمایندگان آمریکا در قطر، اجرای کامل مفاد توافقنامه دوحه به عنوان بهترین راه برای کاهش مشکلات از سوی طالبان پیشنهاد شده است.

عبدالقهار بلخی سخنگوی وزارت خارجه امارت اسلامی طالبان با بیان اینکه دیدار میان نمایندگان طالبان و آمریکا در فضایی مثبت برگزار شد، گفت اجرای کامل مفاد توافقنامه صلح دوحه میان آمریکا و طالبان به عنوان بهترین راه برای کاهش مشکلات از سوی طالبان پیشنهاد شده است.

آقای بخی افزوده که نمایندگان طالبان از مقام های آمریکایی خواسته تا ادامه کمک های بشردوستانه به مردم افغانستان به موضوعات سیاسی ربط داده نشود.

سخنگوی وزارت خارجه طالبان علاوه کرده است که نمایندگان آمریکا وعده سپرد تا حمایت های بشردوستانه از مردم افغانستان کند و همچنین زمینه کمک برای دیگر نهادهای بین المللی کمک رسان را نیز در افغانستان فراهم سازد.  

امارت اسلامی طالبان نیز از این اقدام استقبال کرده و وعده همکاری با نهادهای کمک رسان را برای ارسال کمک ها به مردم افغانستان سپرد.

لازم به ذکر است که این اولین دیدار مستقیم و رسمی میان سران طالبان و آمریکا پس از سقوط دولت پیشین و تسلط این گروه بر افغانستان بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.