سیاست

طالبان خبر برکناری رئیس الوزرای دولت خود را رد کرد

طالبان خبر برکناری ملا محمد حسن آخند رئیس الوزرای حکومت خود و جایگزینی او با ملا عبدالغنی برادر را رد کرد.

انعام الله سمنگانی معاون سخنگوی طالبان امروز (پنجشنبه ۴ حمل) در حساب توییترش خبرهای منتشر شده در برخی رسانه ها مبنی بر برکناری ملا حسن آخند و جایگزینی او با ملا عبدالغنی برادر را رد کرد.

گفتنی است که ساعاتی پیش چندین رسانه خارجی به شمول اسکای نیوز عربی گزارش کردند که در جلسه کابینه امارت اسلامی به ریاست ملا هبت الله آخندزاده رهبر عالی این گروه، ملا حسن آخند از سمتش برکنار شده و بجای او ملا عبدالغنی برادر گماشته شده است.

این رسانه همچنین گزارش کرده بود که سراج الدین حقانی سرپرست وزارت امور داخله طالبان نیز با حفظ سمت فعلی اش، به عنوان معاون عبدالغنی برادر انتخاب شده است.

انعام الله سمنگانی ضمن رد این گزارش ها گفت که هیچ تغییری در کابینه نیامده است.

سران ارشد طالبان به شمول ملا حسن آخند به همراه معاونان و تقریبا تمامی اعضای کابینه اش روز دوشنبه هفته جاری به ولایت قندهار رفتند تا در جلسه ای فوق العاده به ریاست ملا هبت الله آخندزاده اشتراک نمایند.

گرچه طالبان خود این نشست را «نشست کابینه» اعلام کرده است، اما رحمت الله نبیل پیش از آن گفته بود که براساس اطلاعات بدست آمده، سران ارشد طالبان به ولایت قندهار رفته اند تا با مشورت ملا هبت الله آخندزاده، اختلافات درونی را حل و فصل کنند و راه هایی را برای کسب مشروعیت جهانی به شمول ایجاد تغییرات در کابینه بررسی کنند.

امرالله صالح معاون دولت سقوط کرده اشرف غنی اما در حساب توییترش نوشت که ملا هبت الله وجود ندارد، و مقام های طالبان به دستور استخبارات پاکستان به قندهار جمع شده اند.

ملا هبت الله آخندزاده تاکنون در انظار حضور نیافته و جز یک عکس قدیمی مربوط به سال ۲۰۱۶، دیگر هیچ تصویری از او منتشر نشده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا