اجتماعی

طالبان: حکومت پاکستان اسلامی نیست

مقام عالی رتبه امارت اسلامی در اظهار نظری حکومت پاکستان را غیراسلامی خواند.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی امارت اسلامی و معاون وزارت اطلاعات و فرهنگ امارت اسلامی ضمن انتقاد از دولت پاکستان و اسلامی نبودن نظام سیاسی در این کشور از کشورهای سازمان همکاری اسلامی خواست در نشست آینده خود در اسلام‌آباد، دولت موقت این گروه را به رسمیت بشناسند.

وی روز گذشته در گفت‌وگو با عرب نیوز ضمن استقبال از نشست سازمان همکاری اسلامی در مورد افغانستان برگزار می‌شود، گفت طالبان خواهان روابط خوب با کشورهای عضو این سازمان هستند.

ذبیح‌الله مجاهد در حالی خواهان به رسمیت شناختن حکومت سرپرست طالبان از سوی کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی شده است که به‌تازگی سازمان ملل قطع‌نامه‌ای را به تصویب رسانده است که براساس آن روند به رسمیت شناختن طالبان به تعویق می‌افتد.

وی پیش از این نیز در یک نشست خبری گفته بود پاکستان بارها در بسیاری از زمینه‎ها وعده همکاری داده است اما به وعده‌های خود عمل نمی‌کند.

مهم‌ترین شروط‌ جامعه جهانی برای به رسمیت شناختن حکومت طالبان، رعایت حقوق بشر، تأمین امنیت، تشکیل دولت فراگیر و رعایت حقوق زن بوده است.

قرار است نشست سازمان همکاری اسلامی ۱۹ دسامبر در اسلام‌آباد برگزار شود.

نوشته های مشابه

۲ دیدگاه

  1. جامعه بینلملی باید پول منجمده شده افغانستان را ازاد کند چراکه زررش به ملت مظلوم افغانستان میرسد وباید نظام طالبان را به رسمیت بشناسد تاکه زمینه سریتر به مبلرزه علیه داعش ولقاعده سورت بګیرد وپاکستان هر چی زوتر نظام طالبان را به رسمیت بشناسد از سیاست دو ګانه دست بر دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا