• انتشار: 21 نوامبر 2018
  • ساعت: 12:41
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 30603
پرینت
ادعاهای ضد و نقیض طالبان

طالبان حمله انتحاری به هتل اورانوس را به عهده گرفته و سپس آنرا محکوم کرد!

به دنبال حمله انتحاری شب گذشته به مراسم میلاد پیامبر بزرگ اسلام، در هتل اورانوس شهر کابل، ابتدا ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان، با انتشار توییتی، مسئولیت حمله به این مراسم را به عهده گرفت، اما دقایقی بعد، این توییت خود را حذف کرد و سپس، با صدور بیانیه‌ای آن را محکوم کرد!

به گزارش رها، به دنبال حمله انتحاری شب گذشته به مراسم گرامیداشت میلاد پیامبر اکرم(ص) در کابل، ابتدا ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان مسئولیت این حمله را به عهده گرفت، اما بعد از دقایقی، توییت خود را حذف کرد و سپس، بیانیه‌ای در رد این حمله صادر و آن را محکوم نمود!
سخنگوی طالبان در پیام اول خود در توییتر نوشته که در حمله یک عامل انتحاری آن‌ها بر عالمان دینی مرتد در کابل، بیش از ۵۰ دشمن عقیدتی و جهادی این گروه کشته شده و ۱۰۰ تن دیگر زخمی شده‌اند.
اما وی پس از دقایقی این پیام خود را حذف کرد.
ذبیح‌الله مجاهد در پیامی دیگر، این حمله انتحاری را محکوم کرد و گفت که این گروه چنین حملاتی را به هیچ وجه در مراسم‌های مذهبی و دینی انجام نمی‌دهد.
بر اساس آمارهای وزارت صحت عامه، در این حمله انتحاری ۵۰ تن شهید و ۷۲ تن دیگر زخمی شده‌اند که حال ۲۰ نفر از زخمی‌ها، وخیم گزارش شده است.
هنوز گروه داعش واکنشی به این حمله انتحاری انجام نداده است.
این تناقض گویی طالبان شاید به دلیل واکنش های گسترده شخصیت ها و نهادهای ملی و بین الملی و کشورهای مختلف جهان در تقبیح این جنایت وحشتناک باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.