• انتشار: 16 سپتامبر 2020
  • ساعت: 13:09
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 48604
پرینت

طالبان: جنگ ما برای قدرت نیست، برای آزادی افغانستان و نظامی اسلامی جنگیده ایم

سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر اعلام کرد: طالبان به هیچ کسی اجازه نمی دهد که از خاک افغانستان به عنوان سنگر علیه دیگران استفاده کنند.

«محمدنعیم وردک» روز چهارشنبه در توئیتی نوشت : افغانها باید خودشان مشکلات داخلی را حل کنند و هیچ کشور خارجی نباید در مسائل داخلی و روند صلح این کشور مداخله کند.  گروه طالبان ملزم به رعایت توافقنامه امضاء شده بین طالبان و آمریکایی‌ها است و آمریکا با متحدان خود نیز باید با مسئولیت در این رابطه رفتار کنند.

سخنگوی گروه طالبان تأکید کرد :جنگ این گروه برای قدرت نیست بلکه  در مقابل اشغال و برای آزادی افغانستان و نظام اسلامی بوده است و به دیگران اجازه نمی دهیم که ثبات، امنیت و استقلال افغانستان را تهدید کنند و درعین حال اجازه استفاده از خاک افغانستان را علیه دیگران  نیز نخواهیم داد.

وردک گفت: رییس تیم مذاکره کننده طالبان نشست کنونی را فرصت مناسب برای حل جنگ ۴۰ ساله این کشور می داند و تاکید کرده که باید در فضای امن به مذاکرات ادامه دهیم.

«نادر نادری» سخنگوی هیأت مذاکره کننده دولت افغانستان هم در صفحه فیسبوک خود نوشت: رییسان هر دو هیأت در نشست دیروز سخنرانی کردند و در باره نهایی کردن دستورالعمل ها و فعالیت گروه تماس نظرات خود را در باره برنامه‌های صلح مطرح کردند.

نادری افزود: در موارد مطرح شده  اجماع نظر وجود دارد و رییسان هر دو طرف تأکید کردند که در جریان مذاکرات شکیبایی و بردباری به کار گرفته شود.

همزمان با آغاز مذاکرات صلح  بین الافغانی در دوحه قطر در دو روز گذشته شهروندان افغانستان به دنبال مذاکرات رسمی و نتایج گفت وگوهای صلح امیدوار هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.