• انتشار: 11 اکتبر 2020
  • ساعت: 16:16
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 49543
پرینت
فرمانده قول اردوی 207 ظفر:

طالبان جنگ را در ولایات غربی شدت بخشیده اند

عبدالرووف ارغندیوال، فرمانده قول اردوی ۲۰۷ ظفر در مراسم فراغت ۵۰۰ سربازان کماندو از یک دوره آمورشی ضمن تأکید بر پایان جنگ، همچنان به طالبان هشدار داد به هیچ عنوان به خواست‌شان مبنی بر شکستن صفوف نیروهای دولتی نمی‌رسند.

همزمان با فارغ شدن ۵۰۰ سرباز ارتش از یک دوره‌ی آموزش‌های پیشرفته‌ی کماندو در غرب کشور، مقام‌ها در قول اردوی ۲۰۷ ظفر می‌گویند طالبان تلاش دارند تا جغرافیای جنگ را در ولایات غربی گسترش بدهند.

این شمار سربازان ارتش یک دوره‌ی هشت هفته‌ای آموزش‌های پیشرفته‌ی کماندو را در قول اردوی ۲۰۷ ظفر سپری کردند.

عبدالرووف ارغندیوال، فرمانده قول اردوی ۲۰۷ ظفر در مراسم فراغت این سربازان ضمن تأکید بر پایان جنگ، همچنان به طالبان هشدار داد به هیچ عنوان به خواست‌شان مبنی بر شکستن صفوف نیروهای دولتی نمی‌رسند.

آقای ارغندیوال گفت: «طالبان جنگ را در پیش گرفته‌اند و این راه حل نیست. پایان جنگ در تاریخ صلح بوده است. ما صلح با تضرع نمی‌خواهیم و صلح باعزت و باافتخار می‌خواهیم.»

او همچنان خطاب به طالبان افزود اگر شما [طالبان] باور داشته باشید که می‌توانید صفوف مستحکم و منظم نیروهای دولتی را بشکنید، به این خواست تان نمی‌رسید.

فرمانده قول اردوی ۲۰۷ ظفر با اشاره به تلاش طالبان بر گسترش جغرافیای جنگ در غرب کشور، افزود این گروه با آخرین امکانات و تجهیزات جنگی‌شان بر نیروهای دولتی حمله کرده‌اند، اما متقبل تلفات سنگین شده‌اند.

آقای ارغندیوال اما در جریان صحبت‌هایش به آمار تلفات طالبان در یک ماه گذشته و یا در هفته‌ها و روزهای اخیر اشاره نکرد.

این درحالی است که اخیرا حملات طالبان در بخش‌های از ولایت‌های هرات، فراه، بادغیس و غور افزایش یافته است. در حال حاضر نیروهای دولتی در این ولایت در موضع دفاعی فعال قرار دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.