سیاست

طالبان جسد های ۱۷ تن را در قندهار دفن کردند

مقامات طالبان در قندهار می گویند که ۱۷ جسد را بدون شناسایی هویت‌شان دیروز دوشنبه (۲۲ قوس) در این ولایت ‌به خاک سپرده اند.

شمس الدین صمیمی، رئیس اطلاعات و فرهنگ طالبان در قندهار می گوید که از آغاز به قدرت رسیدن امارت اسلامی ۶۰ جسد در سرد خانه شفاخانه “میرویس” در این ولایت موجود بوده است که اکنون به خاک سپرده می‌شوند.

وی افزود:”در چهار ماه که گذشت، اعلاناتی را به خاطر پیدا کردن اقارب این اجساد منتشر کردیم. اما خانواده‌های آنها پیدا نشد. سپس ادارات ذیربط امارات اسلامی پروسه دفن آنها را آغاز کردند. ۱۷ جسد دیروز دوشنبه و بقیه ۴۳ جسد را در روز‌های آینده دفن خواهیم کرد.”

او گفت که این افراد شاید در نتیجهٔ واقعات ترافیکی و شاید هم جنگ کشته شده باشند.

همزمان با به قدرت رسیدن طالبان، گزارش‌ها از کشته شدن تعدادی از مقام‌ها و سربازان حکومت پیشین در ولایات مختلف، منتشر شده است.

حدود دو هفته قبل دیدبان حقوق بشر در گزارشی گفته بود که طالبان بیش از صد عضو نیروهای امنیتی را تنها در چهار ولایت افغانستان بدون محاکمه اعدام یا به گونۀ اجباری ناپدید کرده اند.

این سازمان گفته بود که معلومات موثق در مورد قتل بیش از صد پرسنل نظامی، پولیس، اعضای ادارۀ استخبارات و ملیشه ها از غزنی، هلمند، قندهار و قندوز گردآوری کرده است.

به گفته دیدبان حقوق بشر، طالبان در پاسخ به یافته های این سازمان گفته که عاملان بدرفتاری ها را برکنار کرده، اما طالبان هیچ معلوماتی در مورد اثبات این ادعای شان ارائه نکرده است.

اما این در حالی است که رهبری گروه طالبان پس از تصرف کابل در ۲۴ اسد ۱۴۰۰ عفو عمومی اعلام کرده بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا