اجتماعی

طالبان توقف کار برای اقامه نماز جماعت را در بدخشان اجباری نمود

مقامات امارت اسلامی در بدخشان از مردم خواستند هنگام نماز کارهایشان را متوقف کنند و برای ادای نماز نماز جماعت حاضر شوند.

ریاست امر به معروف و نهی از منکر امارت اسلامی با پخش این دستور تازه از طریق بلندگو در سطح شهر فیض آباد مرکز ولایت بدخشان از تمام دکان داران و صاحبان موترها خواستند هنگام نماز کارهایشان را متوقف کنند و به نماز بایستند.  

مامورین امر به معروف و نهی از منکر طالبان سوار بر رنجر در نقاط مختلف شهر این دستورات را به گوش مردم رساندند.

مسئولین امر به معروف و نهی از منکر امارت اسلامی همچنین در این دستور تازه از زنان خواستند از گشت و گذار بی مورد در سطح شهر خودداری کنند و بدون پوشش اسلامی از خانه خارج نشوند.

دستور تازه امارت اسلامی در بدخشان حال و هوای صدر اسلام در عربستان سعودی که در آن دکان داران و کاسبان هنگام نماز جماعت کارهایشان را رها کرده به نماز می شتافتند را در اذهان زنده می کند.

این در حالی ست که پس از تسلط دوباره طالبان بر افغانستان گفته می شد این گروه نسبت به گذشته تغییرات اساسی کرده اند.

نوشته های مشابه

۴ دیدگاه

  1. من یک مسلمان هستم نظر به لزم دید او ضاع وشرایط زنده ګی میخواهم در خانه دوکان مسجد نماز بخوانم این حق یک فرد است ودر اخرت هرکس جواب ګوه خود است طالب عقل خودرا از دست داده.

  2. مسلمانی و مسلنان بودن و موءمن بودن به زور و جبر که نمیشه این درست نیست یک فرد هیچ نماز نخوانده در زندگی اگر به جبر و زور سرش نماز خواند اصلاً قبول درگاه خداوند نخواهد شد.

  3. روزی که جان گداز بود اولین پرسش از نماز بود اون فردیکه تا حا لا نماز نخواند باشه چی بابد گفت ماسلمانیم این دین و قران کردیم باید باید نماز وروزه زکات انجام بدهیم کفار قبول نکردن نمازم نمی خوانن بین فرق کفار ومسلمان نماز است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا