• انتشار: ۲۰ میزان ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۴:۳۷
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 65391
پرینت

طالبان: تمام اموال و وسایط دولت پیشین ثبت و راجستر می گردند

مولوی غلام محمد حقانی نماینده ویژه وزارت دفاع طالبان با حضور در بدخشان می گوید که تمام غنایم جنگی که از حکومت پیشین برای حکومت طالبان باقی مانده است ثبت و راجستر می گردد.

آقای حقانی این سخنان را در نشست با مسوولان درجه یک طالبان در بدخشان اعلام نموده و تاکید کرده است برای حفظ اموال و دارایی بیت المال باید این اجناس ثبت و راجستر شود تا از استفاده های شخصی و دستبرد در امان بماند.

طالبان کمیسیونی را به همین منظور در بدخشان ایجاد کردند، که مسوولیت آن جمع آوری و ثبت تمام غنایم جنگی است که از حکومت قبلی باقی مانده است.

مولوی ابواحمد احمدی معاون والی طالبان در بدخشان غنایم جنگی را مال بیت المال دانسته و تاکید می کند که از این اموال نباید در امور شخصی استفاده صورت گیرد.

آقای احمدی از تمام مسوولان ولسوالی های بدخشان خواست که در قسمت ثبت و راجستر غنایم جنگی با کمیسیون ثبت و راجستر همکاری لازم را نمایند.

بحث ثبت و راجستر در حالی در بدخشان مطرح می شود که در زمان سقوط ولایت بدخشان تعدادی از اموال و دارایی های دولتی مورد دستبرد قرار گرفت؛ اکنون طالبان می خواهند هر شخصی که اموال دولتی را با خود برده است دوباره به خزانه دولت و بیت المال باز گردانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.